Wzrost zachorowalności dzieci na nowotwór mózgu

Wzrost zachorowalności dzieci na nowotwór mózgu

Wzrost zachorowalności dzieci na nowotwór mózgu

Chcesz kupić dziecku komórkę? Maluch nalega, że w jego klasie wszyscy już mają telefon? Radzimy dużą ostrożność. Promieniowanie telefonów komórkowych może być w przypadku naszych pociech wyjątkowo niebezpieczne.

Statystyki brytyjskiego urzędu statystycznego są alarmujące. W ciągu ostatnich 10 lat w Wielkiej Brytanii odnotowano aż 50% wzrost ilość zachorowań na nowotwór czołowej i skroniowej części mózgu w przypadku dzieci.

Zdaniem ekspertów tamtejszego departamentu zdrowia przyczyną może być powszechne korzystanie przez pociechy z telefonów komórkowych. W Wielkiej Brytanii aż 1/3 dzieci poniżej 10 roku życia posiada komórki.

Jak podkreślają specjaliści, negatywne działanie radiacji telefonów komórkowych jest w ich przypadku znacznie groźniejsze niż u dorosłych. Wynika to z faktu, że dzieci z dużo większą łatwością pochłaniają fale radiacyjne, gdyż ich czaszka jest cieńsza, mózg mniejszy, a delikatna jeszcze tkanka mózgowa lepiej przewodzi niebezpieczne dla zdrowia fale.

Eksperci zalecają by dzieci korzystały z telefonów komórkowych jedynie doraźnie i tylko w uzasadnionej potrzebie oraz by prowadzone przez nie rozmowy telefoniczne były możliwe krótkie.

Patrycja Bydlińska


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz