Turkusowa sukienka w letniej stylizacji

Turkusowa sukienka w letniej stylizacji

Turkusowa sukienka w letniej stylizacji

Inspiracją do tej letniej stylizacji stał się kolor turkusowy, który przywodzi na myśl wakacyjny wypoczynek pod bezchmurnym niebem na tonącym w słońcu Lazurowym Wybrzeżu.

Turkusowa sukienka w letniej stylizacji

Turkusowa sukienka z drapowaniem 179,90 PLN www.clickfashion.pl; Kolczyki projektu Margo Hupert 57 PLN www.flowerfeltdesign.pl; Torebka w kolorowy, kwiatowy wzór 89,90 PLN www.clickfashion.pl; Duża kopertówka 139 PLN www.koperska.eu; Sandały na słupku 89,90 PLN www.renee.pl

Turkus pojawia się na wszystkich częściach garderoby. Modne są nie tylko ubrania, ale również torebki, buty i biżuteria w tym kolorze.

Turkus sprawi, że nie pozostaniesz niezauważona. To odważny, pogodny kolor, który świetnie podkreśli opaleniznę i nada wizerunkowi ten pełen świeżości, unikalny letni klimat.

Turkusowa sukienka z efektownym drapowaniem jest doskonałą propozycją na przyjęcia w gronie rodzinnym takie jak komunia czy wesele. W takiej kreacji nawet szara myszka stanie się pewną siebie, turkusową boginią.

W  pewnych kręgach kulturowych kolor turkusowy uważany jest za barwę chroniąca przed złem i niepewnością.

Z czym łączyć kolor turkusowy?

Niezwykle intrygującym i jednocześnie bardzo odważnym połączeniem jest zestawienie turkusu z neonowym oranżem. Kolor turkusowy dobrze prezentuje się także w towarzystwie bieli, złota, srebra, koloru cielistego i szafirowego. Turkus możemy łączyć również z amarantem i fuksją, a nawet morską zielenią.

Patrycja Bydlińska


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz