Tequila sunrise

Tequila sunrise

Tequila sunrise

Tequila sunrise to jeden z moich ulubionych drinków.  Jego smak przywodzi mi na myśl wakacje w Hiszpanii i słoneczną plażę. Ten niezwykle orzeźwiający napój o oryginalnym smaku doskonale sprawdzi się na karnawałowym przyjęciu.

Składniki:

  • 60 ml tequili
  • 120 ml soku pomarańczowego
  • 20 ml grenadiny
  • Plasterek pomarańczy

Tequila sunrise to klasyczny drink, którego  receptura oparta jest na tequili, soku pomarańczowym i grenadynie, czyli syropie z owoców granatu. Nazwa koktajlu pochodzi od jego wyglądu. Grenadyna ze względu na większą gęstości oraz ciężar opadają na dno, tworząc efektowne stopniowe przejścia kolorystyczne.

Koktajl ten zyskał swą popularność dzięki  piosence „Tequila Sunrise” grupy Eagles oraz słynnemu filmowi z Melem Gibsonem również zatytułowanemu „Tequila Sunrise”.

Tradycyjnie Tequilę sunrise podaje się w wysokiej skakance, jednak moim zdaniem koktajl w kieliszku do Martini prezentuje się bardziej efektownie.

Tequila sunrise
Sposób przygotowania:
Tequilę mieszamy z sokiem pomarańczowym. Następnie powoli wlewamy do kieliszka grenadynę. Koktajl dekorujemy plasterkiem pomarańczy.


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

TAGI: ,

1 comment

Dodaj komentarz