Syrop na kaszel domowej roboty

Syrop na kaszel domowej roboty

Syrop na kaszel domowej roboty

Syrop z baki lancetowatej warto stosować już przy pierwszych objawach kaszlu i przeziębienia. Preparat posiada wszechstronne właściwości lecznicze. Wykazuje działanie przeciwkaszlowe, wykrztuśne i przeciwskurczowe na mięśnie gładkie górnych dróg oddechowych. Jest pomocny także w bólach gardła. Pobudza gruczoły śluzowe, rozrzedza flegmę wytwarzaną w drogach oddechowych i ułatwia jej wykrztuszanie, czyniąc kaszel mniej uciążliwym. Jednocześnie działa bakteriobójczo oraz przeciwzapalnie w obrębie błon śluzowych jamy ustnej i gardła. Dzięki zawartości miodu wzmacnia układ odpornościowy.

Sposób przyrządzenia

1 garść świeżych lub suszonych liści babki lancetowatej (wąskolistnej) zalewamy 1 filiżanką wrzątku i gotujemy na wolnym ogniu, do momentu aż objętość płynu zmniejszy się o połowę. Następnie dodajemy ¾ filiżanki miodu (najlepiej spadziowego lub lipowego). Całość dokładnie mieszamy i przelewamy do sterylnej butelki.

Stosowanie:

Kilka razy dziennie po łyżeczce.

Liście babki lancetowatej są bogatym źródłem śluzów, garbników, krzemionki, glikozydów irydoidowych i flawonoidów.

Syrop domowej roboty jest zupełnie naturalnym preparatem. Nie zawiera benzoesanu sodu, sorbitolu, sztucznych aromatów i barwników w przeciwieństwie do jego aptecznych odpowiedników.

Patrycja Bydlińska


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz