Skuteczne sposoby na cienie pod oczami
Twoim ciągłym problemem są cienie i sińce pod oczami, przez które wiecznie wyglądasz na zmęczoną i niewyspaną? Przyczyną takiego stanu mogą być predyspozycje genetyczne, zaburzenia krążenia lub po prostu proces starzenia się. Na szczęście każdemu z tych czynników można zaradzić i w efekcie pozbyć się niedoskonałości pod oczami.
W skórze wokół oczu występuje o wiele mniej tkanki tłuszczowej i gruczołów łojowych, niż w innych obszarach twarzy. Przez to okolice oka są bardzo delikatne i cienkie. Zazwyczaj to oczy jako pierwsze mówią ile mamy lat i jak się czujemy. I choć rzeczywiście cienie i opuchnięcia pod oczami powstają po zarwanej nocy, to często są też wywoływane przez mało zależne od nas czynniki.
Do takich należą: zaburzenia krążenia, które powodują obrzęki powieki dolnej, proces starzenia, w trakcie którego tworzą się przerosty tkanki tłuszczowej pod oczami, a także uwarunkowana genetycznie budowa anatomiczna, która powoduje tak zwaną dolinę łez. Na szczęście mimo, że nie mamy większego wpływu na wymienione przyczyny, to z powodzeniem możemy walczyć z ich przykrymi skutkami.
Cienie pod oczami
Jeżeli czasem pod swoimi oczami zauważasz cienie, jest to najprawdopodobniej spowodowane zmęczeniem lub niewyspaniem (wtedy w tych miejscach dochodzi do zastoju krwi i limfy). W takich sytuacjach zazwyczaj wystarczy odpocząć lub zrobić delikatny masaż okolic oczu, aby cienie zniknęły. Większy problem jest wtedy gdy przypadłość pojawia się stale, nawet kiedy jesteś w dobrej formie. Winą takiego stanu jest zbyt cienka skóra pod oczami, przez którą prześwitują drobne naczynia krwionośne, co daje efekt cieni pod oczami.
Dwadzieścia pięć mikroigieł umiejscowionych w głowicy urządzenia, które w momencie nakłuwania skóry są podgrzewane na całej długości, powoduje skracanie istniejących włókien kolagenowych już w trakcie samego zabiegu. Po pewnym czasie powstaje również nowy kolagen, którego włókna skręcają się, zagęszczają i wiążą. Zabieg frakcyjnej RF mikroigłowej doskonale uzupełnia mezoterapia igłowa i wypełnienie ubytków tkanki tłuszczowej niewielką ilością kwasu hialuronowego.
Dolina łez pod oczami
Innego rodzaju defektem estetycznym, pojawiającym się pod oczami jest tzw. dolina łez. Nazwa tej przypadłości wzięła się od kształtu jaki tworzy pod oczami – długich i wąskich zagłębień, czyli dolin, które powodowane są przez głębokie ubytki tkanki tłuszczowej. Ubytki rozciągają się bocznie od nosa pod oczami i powstają u ludzi w każdym wieku. Często na występowanie doliny łez ma wpływ kształt kości twarzy, tryb życia i przede wszystkim szybkość procesu starzenia się. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że człowiek z doliną łez wygląda wyjątkowo niekorzystnie, zapadnięcia pod oczami dodają mu kilku lat. Do pozbycia się doliny łez najlepiej posłużą wypełniacze.
Gabinety medycyny estetyczne najczęściej oferują dwa rodzaje wypełniaczy: kwas hialuronowy lub kwas polimelkowy, które różnią się nieco działaniem, choć końcowy efekt wypełnienia dają taki sam. Zabieg z wykorzystaniem pierwszej substancji pozwala natychmiast wypełnić zagłębienia. Kwas hialuronowy rozwiązuje problem doliny łez na ok. półtora roku. Natomiast druga substancja wypełnia ubytki bardziej naturalnie i długotrwale, ale na końcowe efekty jej działania trzeba czekać ok. kilku tygodni. Kwas polimlekowy stymuluje powstawanie endogennego kolagenu, a dzięki temu odbudowuje tkanki naturalnie.

Autor: Marek Wasiluk
Począwszy od 2008 roku związany jest również z medycyną estetyczną. Ukończył studia podyplomowe z medycyny estetycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a obecnie kontynuuje studia podyplomowe z medycyny estetycznej prowadzone przez Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej PTMEiAA. Poza tym jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Brał udział w opracowywaniu przez Towarzystwo programu certyfikacji lekarzy medycyny estetycznej. Ukończył również studia MBA. Klinika Zdrowia Triclinium Al. Komisji Edukacji Narodowej 47 lokal 13 02-777 Warszawa www.marekwasiluk.pl
Dodaj komentarz