Rozdwajające się końcówki włosów

rozdwojone końcówki włosów

Rozdwajające się końcówki włosów

Rozdwajanie się końcówek włosów spowodowane jest uszkodzeniem struktury włosa, który traci swoją spójność i rozszczepia się od końcówki w stronę nasady.

Problem rozdwajających się, łamliwych końcówek włosów często towarzyszy rozjaśnianym i farbowanym kosmykom. Włosy stają się łamliwe również po trwałej ondulacji, częstym suszeniu gorącym strumieniem powietrza suszarki, jak również na skutek niewłaściwego cięcia włosów.

Końcówki bardzo szybko zaczynają się rozdwajać przy fryzurze „do ramion”. Łuski włosa ulegają mechanicznemu uszkodzeniu podczas stałego ocierania się o ramiona.

Jak pozbyć się rozdwojonych końcówek?

Wszelkie kuracje na obłamane końcówki włosów działają tylko doraźnie, czyli do następnego mycia włosów. Jedynym skutecznym sposobem pozbycia się rozdwajających końcówek jest umiejętne podcięcie włosów.  Do cięcia włosów należy używać specjalistycznych, bardzo ostrych nożyczek fryzjerskich, które nie postrzępią końcówek włosów, dlatego by prawidłowo wykonać zabieg podcięcia kosmyków warto udać się do salonu fryzjerskiego.

Ochrona włosów przed rozdwajaniem

By uchronić włosy przed rozdwajaniem należy pamiętać o regularnym podcinaniu końcówek, nie przesuszać włosów suszarką, czy prostownicą i nie wykonywać samemu zabiegów farbowania i trwałej ondulacji włosów. Mokre włosy są znacznie bardziej wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne, dlatego myj je delikatnie (nie szarp) i rozczesuj, gdy trochę przeschną, grzebieniem o szeroko rozstawionych, kuliście zakończonych zębach.

Domowy sposób zapobiegania rozdwajaniu kosmyków

20 minut przed każdym myciem wetrzyj w końcówki włosów odrobinę czystego olejku arganowego. Niewielką ilość specyfiku warto wmasować także w końcówki, jeszcze mokrych, świeżo umytych włosów.

Olejek arganowy na włosy

Olejek arganowy wygładzi strukturę włosa i zabezpieczy przed uszkodzeniami, nie obciążając przy tym nadmiernie fryzury. To prosty i w 100% naturalny sposób na gładkie i lśniące końcówki.

olejek arganowy na rozdwojone końcówki włosów

100% olejek arganowy BIO kupisz w sklepie talia24.pl: http://www.talia24.pl/olejek-arganowy.html

olejek arganowy na rozdwojone końcówki włosów

 

Patrycja Bydlińska


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

4 komentarze

Dodaj komentarz