Regeneracja różnych rodzajów włosów po zimie

Regeneracja różnych rodzajów włosów po zimie

Regeneracja różnych rodzajów włosów po zimie

Po każdej zimie nasze włosy wymagają szczególnej pielęgnacji, która przywróci im naturalną równowagę. Wiele jest czynników, które wpływają na ich stan i sprawiają, że zaczynamy mieć z nimi problemy.

Niskie temperatury, mroźny wiatr i duża wilgotność powietrza w połączeniu z ciepłymi, suchymi pomieszczeniami sprawiają, że nasze włosy wymagają regeneracji, odżywienia i nawilżenia. Stają się one bowiem suche i coraz bardziej zniszczone, zaczynają się łamać, a ich końcówki rozdwajają się.

Ponadto, coraz trudniej jest je układać i rozczesywać. Z takimi problemami borykamy się co roku, kiedy zima jest już na wykończeniu, a my powoli szykujemy się na nadejście wiosny.

Pierwszym krokiem w regeneracji włosów po zimie jest umiejętne zdiagnozowanie rodzaju naszych włosów, jak również problemów, które wpływają na pogarszającą się wciąż ich kondycję.

Jeśli zidentyfikujemy rodzaj swoich włosów poprawnie, wówczas będziemy mieć możliwość szybkiego zregenerowania ich struktury. Dzięki temu możemy sprawić, że na wiosnę będą one zdrowe, lśniące i mocne.

Rodzaje włosów

Zima bez wątpienia osłabia nasze włosy, a na skutek zmiennych warunków atmosferycznych i tych, które panują w pomieszczeniach, w których najczęściej przebywamy, nasze włosy mogą zachowywać się w różny sposób.

W zależności od tego, jakie mają one tendencje, mogą zacząć się przesuszać lub też przetłuszczać, matowieć, łamać lub wypadać, a nawet rozdwajać na końcówkach. W okresie zimowym możemy zauważyć, że nasze kosmyki stają się słabsze i bardziej podatne na łamanie.

Na skutek takiego stanu rzeczy możemy również zauważyć, że zaczynają one wypadać w znacznie większej ilości, niż zazwyczaj. Pod wpływem ciepłych, niewietrzonych pomieszczeń oraz grubych nakryć głowy, nasze włosy mogą również zacząć się elektryzować.

Jest to wynikiem ich złej kondycji, a przede wszystkim pootwieranych łusek włosów. Nie wpływa to korzystnie ani na nasze samopoczucie, ani na wygląd naszej fryzury. Aby nie dokładać problemów naszym włosom, należy zadbać o ich prawidłową pielęgnację.

Przy każdym myciu należy stosować ciepłą, ale nie gorącą wodę. Zbyt ciepła woda sprawia, że łuski włosów otwierają się, a w konsekwencji włosy są bardziej podatne na uszkodzenia, utratę naturalnej wilgoci i przesuszanie. Częste mycie włosów może niwelować nadmierne przetłuszczanie się.

Aby pozbyć się sebum z włosów i skóry głowy należy stosować szampony zawierające odpowiednie składniki. Ponadto, nie należy zapominać o odżywkach do włosów, które ułatwiają rozczesywanie i układanie kosmyków, odżywiają i nawilżają je.

Jak regenerować włosy po zimie?

Odpowiednia regeneracja włosów po zimie zależy przede wszystkim od tego, z jakimi problemami mamy do czynienia. Zupełnie inaczej powinniśmy dbać o włosy przesuszone i zniszczone, inaczej o te z tendencją do przetłuszczania się, a jeszcze inaczej o włosy z tendencją do wypadania.
Kiedy włosy zaczynają wypadać, warto jest zadbać o ich wzmocnienie i lepsze odżywianie.

Przede wszystkim ogromną rolę w tej regeneracji będzie miała nasza codzienna dieta. Zacznij urozmaicać swoje menu wprowadzając odpowiednie porcje surowych warzyw i owoców. W nich bowiem znajduje się mnóstwo niezbędnych witamin i minerałów, które potrzebne są Twoim włosom do regeneracji.

Oprócz diety należy również zakupić kosmetyki pielęgnacyjne, które mają działanie wzmacniające włosy, ale również odżywiające ich cebulki. W drogeriach kosmetycznych oraz aptekach na pewno znajdziesz preparaty, które zawierają w swoim składzie mieszanki ziołowe i takie składniki, jak aloes, D-pantenol czy ekstrakty z imbiru.

Dzięki nim ograniczysz wypadanie włosów, a także je wzmocnisz, aby były mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Włosy przesuszone i elektryzujące się wymagają odpowiedniego nawilżania. Ich problemy bowiem biorą się z tego, że utraciły one swoją naturalną wilgotność.

Jeśli nie uzupełnisz niedoboru wody, wówczas bardzo szybko Twoje włosy zaczną się wykruszać i jeszcze bardziej niszczyć. W konsekwencji zamiast zadbanych, gładkich i lśniących kosmyków na Twojej głowie powstanie przysłowiowe siano. Aby temu zapobiec, zacznij stosować szampon i odżywkę o działaniu silnie nawilżającym.

Dwa razy w tygodniu powinnaś również nakładać na włosy maskę regenerującą, która dodatkowo wygładzi kosmyki oraz sprawi, że będą one lepiej odżywione. Dodatkowo możesz również stosować maseczki domowe z żółtka jaja kurzego, drożdży czy piwa.

Staraj się unikać suszenia włosów i prostowania, a jeśli musisz – stosuj spray’e zabezpieczające włosy przed wysoką temperaturą i przełączaj suszarkę na chłodne powietrze.

Kiedy Twoje włosy przejawiają tendencję do szybszego przetłuszczania się, powinnaś zmienić swój szampon na taki, który jest przeznaczony do pielęgnacji takich właśnie włosów. Myj głowę tak często, jak musisz.

Nawet codzienne mycie włosów nie osłabi ich, ani nie wpłynie na szybsze przetłuszczanie się włosów. Dzięki częstszemu myciu będziesz czuła się bardziej komfortowo. Nie zapominaj również o odżywce do włosów.

Włosy przetłuszczające się przeważnie są tłuste przy skórze głowy, a ich końcówki są przesuszone. Dlatego też odżywkę należy nakładać szczególnie na ich końce, omijając okolice skóry głowy. Zapomnij o odżywkach bez spłukiwania.

Choć są one wygodniejsze w użyciu, to dodatkowo obciążą Twoje włosy, a problem przetłuszczania się wcale nie zniknie.


Agnieszka Obstawska

Autor: Agnieszka Obstawska

Stylista fryzur, specjalista trycholog Współpracę z Kliniką Handsome Men rozpoczęła w 2008 roku. Jak twierdzi „była to jedna z lepszych decyzji w jej karierze artystycznej, która umożliwia nieustanny rozwój zawodowy”. Pogłębia swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w szkoleniach prowadzonych przez profesjonalną, fryzjerską firmę Goldwell.

Klinika Handsome Men Ul. Jaśminowa 25
43-300 Bielsko-Biała
Tel. (33) 811 24 69
info@handsomemen.pl
Oddział
Ul. Naddnieprzańska 26
04-205 Warszawa
Tel. (22) 4 688 688
www.handsomemen.pl

TAGI:

Dodaj komentarz