Płukanki do włosów
Płukanki to naturalny sposób na pielęgnację czupryny, wzmocnienie cebulek włosów, a nawet podkreślenie koloru włosów. Stosowane regularnie, do ostatniego płukania włosów po ich umyciu, są skuteczne i jednocześnie łagodne dla skóry głowy.
Płukanki to naturalne kosmetyki pielęgnujące czuprynę, wzmacniające cebulki włosów, a nawet podkreślające kolor włosów. Stosowane regularnie, do ostatniego płukania włosów po ich umyciu, są skuteczne i jednocześnie łagodne dla skóry głowy.
Płukanka do włosów gruszkowa
Przygotowujemy napar z suszonych liści gruszy (zioła do nabycia w sklepie zielarskim lub aptece). 1 łyżeczkę liści zalewamy szklanką wrzątku. Gdy napar ostygnie przecedzamy i płuczemy nim włosy. Płukanka gruszkowa przeciwdziała wypadaniu włosów. Działa wzmacniająco na cebulki włosowe. Sprawia, że czupryna staje się lśniąca i miękka w dotyku.
Uwaga: płukanka gruszkowa nie nadaje się do włosów jasnych.
Płukanka do włosów pokrzywowa
Gdy dręczy nas łupież warto spróbować sprawdzonych metod naturalnych, które stosowały nasze babki.W powrocie do zdrowej skóry głowy pomocna może okazać się pokrzywa. Zarówno liście jak i korzeń ziela wykazują działanie przeciwłupieżowe.
Pokrzywa w walce z łupieżem »
1 łyżeczkę suszonych liści pokrzywy (zioła do nabycia w sklepie zielarskim lub aptece) zalewamy szklanką wrzątku. Gdy napar przestygnie, zioła przecedzamy. Regularne płukanie włosów herbatką pokrzywową wzmacnia cebulki włosów, zapobiega wypadaniu włosów i łupieżowi.
Uwaga: płukanka pokrzywowa nie nadaje się do włosów jasnych.
Płukanka do włosów rumiankowa
Płukanie włosów herbatką rumiankową nadaje włosom jedwabistej miękkości i blasku. Płukanka rumiankowa polecana jest szczególnie włosom jasnym. Napar rumiankowy podkreśla kolor włosów blond.
Płukanka do włosów ze skrzypu
2 saszetki herbatki ze skrzypu, lub 2 łyżeczki suszonego ziela zalewamy szklanką wrzątku. Chłodnym naparem płuczemy włosy. Płukanka ze skrzypu wzmacnia cebulki włosowe, zapobiega nadmiernemu wypadaniu i przetłuszczaniu, leczy stany zapalne skóry. Krzem zawarty w naparze z ziela usprawnia proces gojenia, jak również zwiększa zdolność skóry do zatrzymywania wilgoci i wspomaga wzrost włosów.
Skrzyp polny działa przeciwbakteryjnie, remineralizująco i regenerująco. Ziele jest cennym źródłem flawonoidów, potasu i krzemu, którego duże ilości niezbędne są w prawidłowym funkcjonowaniu tkanek szybko rosnących, czyli występujących w skórze, włosach i paznokciach. Skrzyp polny – źródło krzemu i potasu »
Płukanka do włosów piwna
Chmiel działa zbawiennie na przetłuszczające się włosy. Wystarczy szklankę piwa delikatnie rozprowadzić wacikiem na umytych włosach. Płukanka piwna doskonale wnika we włosy, nie pozostawia specyficznego zapachu, nie wymaga spłukiwania. Wzmacnia włosy i zapobiega przetłuszczaniu skóry głowy.
Płukanki z chmielu stosowane są w przypadku wypadania włosów, a także w celu nadania im połysku oraz zlikwidowania łupieżu.Najlepiej do tego celu wykorzystać wcześniej otworzone – a więc częściowo zwietrzałe – piwo.
Chmiel zwyczajny »
Płukanka przywracająca skórze głowy kwaśny odczyn
By skóra głowy i włosy odzyskały naturalną równowagę po umyciu włosów warto zastosować kwaśne płukanki, by przywrócić skórze naturalny, ochronny kwaśny płaszcz, który ulega częściowemu niszczeniu podczas stosowania szamponu. Kwaśną płukankę można sporządzić z wody z dodatkiem soku z cytryny lub odrobiną octu owocowego. Sporządzonym roztworem płuczemy włosy po umyciu.
Sok z cytryny może delikatnie rozjaśniać włosy, nadając im przy tym platynowy odcień. Wystarczy, że do ostatniego płukania dodamy sok z połowy cytryny. Możemy także zrobić inną płukankę. Należy przegotować litr wody, następnie wystudzić. Dodajemy do niej sok wyciśnięty z cytryny i łyżkę octu. Miksturą płuczemy świeżo umyte włosy.
Terapia kosmetykami naturalnymi »
Płukanka cytrynowo-ziołowa do włosów suchych i zniszczonych
Mieszamy 1 szklankę naparu sporządzonego z 2 łyżeczek suszonego kwiatu lipy z sokiem z 1 cytryny. Płukanka nadaje włosom gładkość, miękkość i połysk oraz ułatwia rozczesywanie.
Płukanki ziołowe możemy także zrobić z mieszanki kilku ziół. Działanie oczyszczające i dezynfekujące skórę głowy posiada tymianek. Z kolei zadaniem podbiału jest hamowanie pracy gruczołów łojowych. Płukankę przygotowujemy następująco: 1 łyżeczkę suszonych ziół na filiżankę zalewamy wrzątkiem. Następnie tak sporządzony napar należy przecedzić przez sitko. Po ostygnięciu naparem spłukujemy włosy jednocześnie wmasowując w skórę głowy.
Domowe sposoby na tłuste włosy »
Patrycja Bydlińska
Autor: Patrycja Bydlińska
Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata. Patrycja Bydlińska na google+
- WWW |
- Więcej postów(885)
Dodaj komentarz