Przygotuj się do noworocznych postanowień

To będzie najlepszy rok twojego życia!

Przygotuj się do noworocznych postanowień

Jeśli chcesz zmienić swoje życie, zrealizować swoje marzenia, osiągnąć szczęście bądź sukces, ale nie wiesz jak to zrobić, sięgnij po książkę To będzie najlepszy rok twojego życia! Nowa publikacja wydawnictwa G+J Książki autorstwa Debbie Ford pomoże odkryć wewnętrzny potencjał, potrzebny do tego, aby marzenia stały się w końcu rzeczywistością.

Koniec 2011 roku już za pasem. Nadszedł czas na podsumowania, ewaluacje i zastanowienie nad tym, co minęło. Jednak to także doskonały czas, aby przygotować się do kolejnego roku i sprawić, aby to właśnie w 2012 zrealizować plany, spełnić marzenia i postanowienia, to czas, żeby powiedzieć, patrząc w lustro: To będzie najlepszy rok twojego życia!

Każdy człowiek zasługuje na szczęście, miłość, bycie docenianym i poważanym. Często jednak te nasze potrzeby odsuwamy gdzieś na bok. Jesteśmy zabiegani, mamy za mało wiary we własne siły, przygniata nas zbyt wiele kłopotów. Żyjemy z dnia na dzień, marząc o tym, że kiedyś, w przyszłości nadejdzie ten wspaniały, szczęśliwy czas – nasz czas, kiedy zostaniemy zauważeni, kiedy los nam zacznie sprzyjać, staniemy się bogaci, znajdziemy tę wyśnioną miłość, odniesiemy sukces. Jednak w rzeczywistości przeszkodę w realizacji powyższych pragnień stanowimy my sami: bez pewności siebie i prawdziwej oceny swojej wartości, zamknięci w czterech ścianach schematów działania, które przyjęliśmy bezkrytycznie podczas wchodzenia w dorosłość.

Debbie Ford w prezentowanej książce przekonuje, że ten wymarzony, szczęśliwy czas może nadejść w każdej chwili – musimy tylko mu pomóc, zrywając z dotychczasowymi nawykami i ograniczeniami. Bo cały potencjał, potrzebny do zmiany swojego życia, każdy nosi w sobie. Trzeba tylko go odkryć i nauczyć się go wykorzystywać, aby zacząć w pełni czerpać satysfakcję ze swojego życia.  – Na podobieństwo artysty, który odsłania piękną rzeźbę skrytą w bryle marmuru, musimy usunąć zewnętrzne warstwy, które nie pozwalają nam stać się prawdziwym sobą – pisze autorka we wstępie. – Z pasją godną wielkiego rzeźbiarza trzeba podjąć się ciosania i pozbyć się ograniczeń, które na siebie nałożyliśmy.

Książka podzielona została na trzy części. Pierwsza z nich – Marzenie – pomoże ustalić cele i odkryć tę osobę, którą zawsze chcieliśmy być. Druga z kolei, Plan, jak sama nazwa wskazuje, pomoże podzielić drogę do celu na poszczególne, możliwe do realizacji zadania. Ostatnia z nich – Spełnienie – pozwoli zaś odkryć w sobie odwagę i determinację, by podjąć się przekształcania swojej codzienności i zacząć osiągać wytyczone cele.

 

***
Debbie Ford – autorytet w dziedzinie przewodnictwa duchowego, autorka bestsellerów „New York Timesa”. Jest założycielką Ford Institute for Integrative Coaching.


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz