Przyczyny wypadania włosów

Przyczyny wypadania włosów

Przyczyny wypadania włosów

Wypadające włosy to uciążliwy problem. Dziennie wypada ich ok 100 sztuk. Jeśli zauważymy, że wypadają garściami zaczynamy się martwić. Każda kobieta pragnie gęstej czupryny.  Nie wiemy skąd ten problem, przecież starannie je pielęgnujemy. Najwyższy czas poznać przyczyny utraty włosów.  Dzięki temu zapobiegniemy „łysieniu”.

Czynniki zewnętrzne wpadania włosów

Po pierwsze zły dobór preparatów powoduje problem wypadania włosów. Wypadające włosy potrzebują delikatnych składników takich jak pokrzywa, szałwia, mięta. Często ludzie borykający się z takimi włosami używają zbyt duże ilości preparatów, ciężkie maski myśląc, że im to pomoże. Wręcz przeciwnie osłabione kosmyki muszą „oddychać”.  Nie należy przesadzać z pielęgnacją. Więcej nie znaczy lepiej. Odżywka ze spłukiwaniem, aplikowana od połowy długości włosów to dobre rozwiązanie.

Po drugie nieodpowiednie szczotkowanie przyczynia się do wypadania włosów. Porost powinien być czesany szczotką wykonaną z naturalnego włosia lub grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami. Z takimi włosami obchodzimy się delikatnie. Nie spinamy ich mocno gumką, nie szarpiemy. Delikatnie osuszamy je po umyciu, nigdy nie trzemy ręcznikiem. Fryzury z dużą porcją lakieru oraz pianki także nie są wskazane.

Kolejną przyczyną jest zbyt częste lub nieprawidłowe przeprowadzanie zabiegów chemicznych. Rozjaśnianie, dekoloryzacja, trwała ondulacja, farbowanie-zabiegi, które znaczenie zmieniają oraz poprawiają nasz wygląd mogą za razem doprowadzić do jego „ruiny”. Nie ma nic złego w tym, że chcemy zmienić znacząco swój wygląd. Jednak powinniśmy pamiętać, aby wykonywać je w profesjonalnym salonie, z odpowiednim odstępem czasowym. Nie warto ryzykować i przeprowadzać je amatorsko w domu. Włosy po takich zabiegach są osłabione, zniszczone, dlatego też wypadają, kruszą się. Ciężko je również zapuścić.

Czynniki wewnętrzne wypadania włosów

Dieta także jest ważna. Zdrowy organizm to zdrowe włosy.  Nieodpowiedni sposób żywienia, brak owoców, warzyw, witamin, palenie papierosów oraz spożywanie alkoholu-to wszystko osłabia cebulki. Włosy nie wyrastają silne, zdrowe, lecz osłabione podatne na uszkodzenia. Bez trudu wypadają przy każdej „okazji”. Zmiana sposobu odżywiania jest konieczna. Na zdrowy porost pomagają także suplementy diety z dodatkiem skrzypu polnego oraz witamin potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Utrata zbyt dużej ilości włosów nie zawsze jest winą złej pielęgnacji, bądź sposobem odżywiania. Są czynniki, na, które nie mamy wpływu to: genetyczne wypadanie włosów, choroby, wiek, okres ciąży, zażywanie leków, stres. Należy wtedy udać się do lekarza. Specjalista pomoże zminimalizować problem.


Agnieszka Obstawska

Autor: Agnieszka Obstawska

Stylista fryzur, specjalista trycholog Współpracę z Kliniką Handsome Men rozpoczęła w 2008 roku. Jak twierdzi „była to jedna z lepszych decyzji w jej karierze artystycznej, która umożliwia nieustanny rozwój zawodowy”. Pogłębia swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w szkoleniach prowadzonych przez profesjonalną, fryzjerską firmę Goldwell.

Klinika Handsome Men Ul. Jaśminowa 25
43-300 Bielsko-Biała
Tel. (33) 811 24 69
info@handsomemen.pl
Oddział
Ul. Naddnieprzańska 26
04-205 Warszawa
Tel. (22) 4 688 688
www.handsomemen.pl

TAGI:

Dodaj komentarz