Przycinamy wrzosy

Przycinamy wrzosy

Przycinamy wrzosy

Kwiecień to doskonała pora na przycięcie wrzosów. Moje krzewinki już są skrócone. Widać tegoroczne, zielone pędy. Wiosenne przycinanie jest bardzo ważne w pielęgnacji tych kwiatów. Zapewnia im bujny wzrost, gęsty pokrój oraz bogate kwitnienie w kolejnym sezonie. Wrzosy tniemy nożycami lub sekatorem tuż poniżej zeszłorocznych kwiatostanów. Jeśli nie będziemy ich przycinać, rośliny z każdym rokiem będą wyglądały gorzej. Kwitnienie także nie będzie już tak obfite. Oprócz wiosennego przycinania warto również pamiętać o zasileniu roślin nawozem.

Przycinamy wrzosy

Uprawiacie wrzosy? Ja je wprost uwielbiam! Donice z wrzosami zdobiły wejście do mojego domu przez całą jesień. Swą dekoracyjność zachowały także w zimie. Teraz, gdy są świeżo przycięte, przeniosę je w mniej reprezentatywne miejsce, by ponownie zawitały na ganku kolejnej jesieni.


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz