Polny bukiet z nawłoci
Kwitnące nawłocie (łac. Solidago) to zapowiedź zbliżającej się jesieni. Roślina ta nazywana jest potocznie mimozą, choć jak podkreślają botanicy z mimozą (czułek wstydliwy) nie ma wiele wspólnego. Zatem nie mimozami, lecz nawłocią jesień się zaczyna…
Tę popularną bylinę możemy spotkać na łąkach, skrajach lasów, w zaroślach i miedzach. Bywa także uprawiana w naszych ogrodach i działkach. Swoim wyglądem doskonale wpisuje się w klimat rabat wiejskich i naturalistycznych. Dobrze komponuje się z jeżówkami, floksami i rudbekiami. Świetnie nadaje się również do nasadzeń w donicy. Można z niej komponować bukiety oraz wianki. Dobrze sprawdza się także w suszonych kompozycjach.
Sierpień to dobra pora na zbieranie kwitnących nawłoci. Można z nich bez trudu przygotować wspaniałe kompozycje, które wprowadzą odrobinę słońca do naszych wnętrz.
Polny bukiet z nawłoci, wrotyczu, krwawnika, rumianku, zbóż oraz traw.
Nawłoć pełni rolę nie tylko dekoracyjną. Jest także rośliną miododajną i leczniczą. O zastosowaniu nawłoci w ziołolecznictwie można przeczytać więcej w artykule Nawłoć pospolita.
Autor: Patrycja Bydlińska
Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata. Patrycja Bydlińska na google+
- WWW |
- Więcej postów(885)
Dodaj komentarz