Pokaz mody LANY NGUYEN wiosna/lato 2012

Pokaz mody LANY NGUYEN wiosna/lato 2012

Pokaz mody LANY NGUYEN wiosna/lato 2012

Pierwszy pokaz autorskiej kolekcji Wietnamki tworzącej w Polsce

Lana Nguyen na swoim debiutanckim pokazie zaprezentowała niezwykle kobiecą kolekcję, w której królowała jasna, pastelowa kolorystyka, błyszczące złotem i srebrem kreacje zdobione brokatem oraz cekinami, umiejętne i niebanalne łączenie ze sobą różnorodnych faktur i materiałów, romantyczne tiule w zestawieniu z wyrazistymi koronkami.

Lana Nguyen to 22-letnia projektantka ubioru. Urodziła się w Wietnamie, w Hanoi. Mieszka w Polsce już od wielu lat i studiuje projektowanie ubioru w Łodzi. W tym roku robi dyplom. Oprócz projektowania zajmowała się również stylizacją. Pracowała dla wielu magazynów modowych, telewizji oraz współpracowała z polskimi gwiazdami.

„Modą fascynuję się od dziecka. Wyciągałam mamie ubrania z szafy i przebierałam się przed lustrem! Zawsze zwracałam uwagę na to, w co się ubieram i jak inni ludzie dobierają sobie stylizacje na co dzień. To było tylko zamiłowanie, uzależnienie, projektowanie, przerabianie i szycie sobie ciuchów było zabawą, jednak przerodziło się to w pasję i gdy przyszedł czas na podjęcie decyzji o tym, gdzie chce iść na studia i w którą stronę chcę dalej zmierzać, wybrałam modę. Długo się zastanawiałam, czy artystyczny kierunek to dobry pomysł na studia, zawsze stawiałam przede wszystkim na dobre wykształcenie. Jak wiadomo nie jest to łatwa branża i wielu projektantów nie ma wykształcenia artystycznego. Po czterech latach uważam, że była to bardzo dobra decyzja. Wiele się nauczyłam. Upewniłam się również, że trzeba robić to, co się kocha.”

fot. Joanna Dąbrowska Pokaz mody LANY NGUYEN wiosna/lato 2012

fot. Joanna Dąbrowska Pokaz mody LANY NGUYEN wiosna/lato 2012

fot. Joanna Dąbrowska Pokaz mody LANY NGUYEN wiosna/lato 2012

Lana Nguyen o kolekcji:

„Inspiracją do kolekcji było to czego każdy z nas pragnie. Jest to coś idealnego, pięknego. Każdy z nas dąży do doskonałości czystej w formie. Fantazja jest czymś, co każdy pragnie.

Postać stworzona przeze mnie to kobieta, która zakładając sukienkę mojego projektu pragnie stać się wyjątkowa, idealna, pragnie przenieść się na moment w inny świat. Jest perfekcyjna, jest bez skazy. Jest kimś, kim każda kobieta chciałaby być. Jest piękna, zalotna i delikatna, kokieteryjna i romantyczna. Tkaniny utrzymane są w kolorach pastelowych, nadają klimat romantyczności i magiczności. Rozmydlona biel, kolor który najczęściej pojawia się w kolekcji jest symbolem czystości, ideału i pewnego rodzaju niewinności. Cekiny, miękkie szyfony, tiule i pióra dodają delikatności, a zarazem są synonimem lekkiego erotyzmu”.


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz