Piękne i zdrowe włosy dzięki truskawkom

Piękne i zdrowe włosy dzięki truskawkom

Piękne i zdrowe włosy dzięki truskawkom

Ach te truskawki…

Soczyste i pyszne. Wyczekiwane niczym pierwsze wakacyjne promienie słońca. Są nie tylko smaczne, ale również i zdrowe. Chyba nie trzeba do nich nikogo przekonywać. Dla wszystkich truskawkowych łasuchów mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość – truskawki wpływają bardzo korzystnie na stan naszych włosów.

Są prawdziwym bogactwem witaminy C, która jest niezbędna do budowy kolagenu – białka strukturalnego włosów, potrzebnego do ich prawidłowego wzrostu.

100 g truskawek zawiera 62 mg witaminy C, czyli  trzykrotnie więcej niż 100 g malin, borówek i jeżyn oraz dwukrotnie więcej niż 100 g melona czy mandarynek.

Odpowiednia podaż witaminy C w codziennej diecie to podstawa bujnej i zdrowej czupryny. Zdaniem ekspertów,  nawet niewielki niedobór tego składnika może skutkować słabymi, przesuszonymi i łamliwymi włosami, które są niezwykle wrażliwym barometrem naszego stanu zdrowia. Dlatego należy o nie dbać nie tylko od zewnątrz czyli poprzez prawidłową pielęgnację, ale również od środka dzięki zbilansowanej diecie.

Patrycja Bydlińska


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

TAGI: ,

Dodaj komentarz