Pielęgnacja włosów po lecie

Pielęgnacja włosów po lecie

Pielęgnacja włosów po lecie

W okresie letnim nasze włosy narażone są na uszkodzenia. Promienie UV, morska woda, suche powietrze-to najwięksi wrogowie. W czasie wakacji ciężko utrzymać włosy w dobrej kondycji. Zapominamy o ochronie, odpowiednich kosmetykach. Gdy wracamy do szkoły/pracy nie jesteśmy zadowoleni z wyglądu kosmyków. Nasze dotychczas piękne włosy stają się suche, łamliwe. Tracą blask, elastyczność. Są bez życia.Stare sposoby pielęgnacji nie pomagają? Co należy zrobić, aby włosy odzyskały witalność po lecie?

Kompleksowa odbudowa

Po wakacyjnym wypoczynku czas na raj dla naszych włosów. Dobrym rozwiązaniem jest regeneracja w salonie fryzjerskim. Kuracja wybrana przez specjalistę będzie trwała i widoczna po paru wizytach. Ampułki świetnie odbudowują uszkodzoną strukturę. Sauna nawilżająca także daje wspaniałe efekty. Wybór jest duży.

Regenerację włosów można także wykonać w domu używając produktów profesjonalnych. Są droższe od kosmetyków drogeryjnych, ale bardziej wydajne, skuteczne. Najlepsze dla zniszczonych, przesuszonych włosów są maski, kremy zawierające keratynę,  jedwab, ceramidy, masło shea. Stosuje się je 2 razy w tygodniu. Po umyciu czupryny szamponem na wilgotne włosy należy nałożyć preparat. Po ok 20 min spłukuje się maskę zimną wodą, aby zwiększyć blask włosów. Radzimy także ograniczyć użycie suszarki, prostownicy, środków stylizujących.

Po okresie letnim końce włosów są bardzo przesuszone, rozdwojone. Najbardziej widoczne jest to na włosach cienkich. Końce powinno podcinać się co 6-8 tygodni. Radzimy skorzystać z usługi strzyżenia po wakacjach.  Wystarczy, że skrócimy włosy o 1-2 cm, a będą lepiej się układały. Jeśli włosy rozdwajają się szybko mimo starannej pielęgnacji należy strzyc je nożyczkami termicznymi. Końce pod wpływem wysokiej temperatury  są „zlepione”. Nie rozdwajają się już tak szybko.

Pielęgnacja włosów nie zawsze wystarcza, aby mieć zadbane włosy. Trzeba również wzmacniać je od wewnątrz. Prawidłowa dieta to podstawa żeby nowe wyrastające włosy były zdrowe. Zbilansowana dieta powinna zawierać drób, ryby, owoce, warzywa, jaja, płatki owsiane, pieczywo pełnoziarniste, pestki słonecznika, kiełki, orzechy.  Produkty te dostarczają duże ilości żelaza, cynku, miedzi oraz witamin. Należy także spożywać dziennie ok 2l wody.

Źle na włosy działają także używki. Papierosy oraz alkohol stanowczo nie są przyjazne dla naszej czuprynki. Za to na pewno pomogą suplementy diety, które zawierają skrzyp polny. Prosimy o cierpliwość – efekty zażywania suplementów diety oraz zdrowej diety są widoczne dopiero po 3 miesiącach.

Odżywienie koloru

Często przez słońce kobiety o ciemnych włosach skarżą się, że na włosach pojawiają się jasne refleksy. Pod wpływem promieni UV włosy ulegają pojaśnieniu. Rozjaśnianie włosów po lecie nie jest wskazane, gdyż włosy są dość wysuszone. Aby odświeżyć kolor po lecie bezpiecznym rozwiązaniem jest użycie farby bez amoniaku. Nie niszczy ona włosów, utrzymuje się  do 28 myć. Można ją nakładać samodzielnie.

Są też plusy słonecznej pogody. Blondynki, które pragnęły mieć jaśniejsze włosy prawdopodobnie po lecie mają naturalne, złociste refleksy. Aby odżywić jasny kolor proponujemy używać preparatów przeznaczonych do włosów blond oraz używać płukanki z rumianku. Wystarczy dwie garście suszonych kwiatów rumianku zalać 2 litrami wrzącej wody. Poczekać, aż napar wystygnie. Następnie wypłukać nim porost po umyciu szamponem.

Płukanki to naturalny sposób na pielęgnację czupryny, wzmocnienie cebulek włosów, a nawet podkreślenie koloru włosów. Stosowane regularnie, do ostatniego płukania włosów po ich umyciu, są skuteczne i jednocześnie łagodne dla skóry głowy.

Regeneracja salonowa, domowa, strzyżenie, odżywienie koloru, prawidłowe odżywianie – w ten sposób włosy powinny pożegnać lato.


Agnieszka Obstawska

Autor: Agnieszka Obstawska

Stylista fryzur, specjalista trycholog Współpracę z Kliniką Handsome Men rozpoczęła w 2008 roku. Jak twierdzi „była to jedna z lepszych decyzji w jej karierze artystycznej, która umożliwia nieustanny rozwój zawodowy”. Pogłębia swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w szkoleniach prowadzonych przez profesjonalną, fryzjerską firmę Goldwell.

Klinika Handsome Men Ul. Jaśminowa 25
43-300 Bielsko-Biała
Tel. (33) 811 24 69
info@handsomemen.pl
Oddział
Ul. Naddnieprzańska 26
04-205 Warszawa
Tel. (22) 4 688 688
www.handsomemen.pl

TAGI:

1 comment

Dodaj komentarz