Peeling kawitacyjny – oczyszczająca moc ultradźwięków

Peeling kawitacyjny – oczyszczająca moc ultradźwięków

Peeling kawitacyjny – oczyszczająca moc ultradźwięków

To doskonały zabieg dla każdego rodzaju cery, choć w szczególności polecany jest osobom z aktywnym trądzikiem oraz osobom o cerze bardzo wrażliwej i naczynkowej. Peeling kawitacyjny pozwala na bezbolesne i delikatne oczyszczenie skóry.

Regularne usuwanie martwej, rogowej warstwy naskórka jest bardzo ważne, by zapewnić skórze świeży wygląd, zestrzeć z niej oznaki zmęczenia i poszarzenia, a także by móc ją odpowiednio nawilżyć i odżywić. Wygląd twarzy poprawia oczywiście także oczyszczenie porów z zaskórników. Wszystkie te efekty możemy osiągnąć dzięki peelingowi kawitacyjnemu.

Peeling kawitacyjny wykonywany jest przy wykorzystaniu specjalistycznego, profesjonalnego urządzenia, które emituje wibracje ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Powodują one wzrost metabolizmu komórkowego, rozdrabnianie wszelkich zwapnień, usuwanie toksyn, poprawę mikrokrążenia, a także delikatne złuszczenie naskórka.

Peeling kawitacyjny – oczyszczająca moc ultradźwięków

Peeling kawitacyjny – oczyszczająca moc ultradźwięków

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny – oczyszczająca moc ultradźwięków

Peeling kawitacyjny na trądzik

Dlaczego ten zabieg jest tak polecany osobom z aktywnymi postaciami trądziku ropowiczego?Przede wszystkim dlatego, że peeling kawitacyjny sterylizuje obszar poddawany zabiegowi. Jest to jego funkcja dodatkowa, ale jakże istotna przy tego rodzaju zmianach. Możemy bowiem usunąć martwy naskórek i oczyścić skórę, nie rozsiewając przy tym bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku. A wręcz przeciwnie – niszczymy je.

Po zabiegu peelingu kawitacyjnego skóra jest czystsza, gładsza, a pory oczyszczone z nagromadzonego w nich łoju i zanieczyszczeń. Jednak ze względu na to, że trądzik idzie zwykle w parze z tłustością skóry oraz szybkim namnażanim się bakterii peeling kawitacyjny należy powtarzać dosyć często w pierwszej fazie kuracji – raz w tygodniu. Pozwala to wypracować widoczną poprawę kondycji skóry oraz zredukować trądzik.

Aby zwiększyć skuteczność peelingu kawitacyjnego w walce z trądzikiem, często łączy się go z zabiegiem kwasami owocowymi, np. peelingiem migdałowym albo glikolowym o niskim stężeniu kwasu (do 30%).

Peeling kawitacyjny a cera naczynkowa

Kolejnym wskazaniem do wykonania peelingu kawitacyjnego jest cera naczynkowa. Ze względu na dużą wrażliwość skóry, skłonność do podrażnień oraz kruchość naczynek krwionośnych osoby o cerze naczynkowej powinny unikać mikrodermabrazji oraz peelingów chemicznych. Niemniej cera naczynkowa także wymaga złuszczania martwego naskórka oraz oczyszczania z zaskórników. Peeling kawitacyjny jej to zapewni, ale nie będzie negatywnie wpływał na zmiany naczynkowe.

Peeling kawitacyjny jest też doskonałym wstępem do innych zabiegów. Po oczyszczeniu skóry i złuszczeniu naskórka możemy przystąpić do odżywienia jej poprzez zaaplikowanie właściwych dla danego typu cery preparatów.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, przy cerze trądzikowej mogą być to kwasy owocowe lub/oraz maska regulująca pracę gruczołów łojowych i działająca antybakteryjnie. Przy cerze naczynkowej mogą to być ampułki wzmacniające naczynka, np. z witaminą C, rutyną czy nostrzykiem żółtym.

Przy cerze suchej – oczywiście preparaty nawilżające, a przy cerze dojrzałej – ujędrniające. Zastosowanie wszelkiego rodzaju preparatów – serum, kremów, masek – jest wielokrotnie skuteczniejsze, jeśli poprzedzimy je peelingiem.

Peeling kawitacyjny doskonały na lato

Warto podkreślić, że także osoby o cerze normalnej bądź tłustej mogą korzystać z peelingu kawitacyjnego. Jest to dobry wybór szczególnie latem, kiedy to zrobienie mocniejszej od peelingu kawitacyjnego mikrodermabrazji jest nieco ryzykowne.

Bowiem jeśli w ciągu kilku dni po mikrodermabrazji zapomnimy nałożyć krem z wysokim filtrem i wystawimy skórę na mocne słońce, mogą pojawić się przebarwienia. Oczywiście po każdym peelingu należy unikać opalania się, aczkolwiek przy miejskim trybie życia wykonanie latem peelingu kawitacyjnego nie niesie ze sobą żadnego ryzyka.

Peeling kawitacyjny – oczyszczająca moc ultradźwięków

Na zakończenie jeszcze kilka słów na temat tego, w czym peeling kawitacyjny nie pomoże. Przede wszystkim nie zredukuje przebarwień. Jest na to zbyt delikatny. W celu redukcji przebarwień należy stosować mikrodermabrazję, kwasy lub zabiegi laserowe. Peeling kawitacyjny nie oczyści również bardzo głębokich wągrów czy zaskórników zamkniętych – w takiej sytuacji konieczne może być doczyszczanie manualne.


Joanna Cabaj - Bonicka

Autor: Joanna Cabaj - Bonicka

Właścicielka Salonu Estetyki BeautifulSkin w Warszawie przy ul. Wilczej 66/68 powstałego przy współpracy franczyzowej z firmą Centrum Dystrybucji Image, posiadającej 15-letnie doświadczenie w branży kosmetycznej, doświadczona kosmetyczka z ukończonym specjalistycznym kursem wykonywania zabiegów przy użyciu technologii IPL (Intense Pulsed Light) oraz RF (radio frequency), wykonuje zabiegi usuwania owłosienia przy pomocy IPL, fotoodmładzania, fale radiowe na twarz i na ciało, mezoterapię bezigłową, zabiegi pielęgnacyjne na twarz; jej specjalnością są terapie przeciwtrądzikowe.

bs_logo_czarne-1Salon Estetyki BeautifulSkin
tel. kom. (+48) 783-304-112
Warszawa, ul. Wilcza 66/68 (róg Emilii Plater)
e-mail: warszawa1@beautifulskin.info.pl
www.beautifulskin.waw.pl

TAGI: ,

3 komentarze

Dodaj komentarz