Peeling do twarzy otrębowo-siemieniany

Peeling domowej roboty

Peeling do twarzy otrębowo-siemieniany

Peeling domowej roboty jest doskonałym kosmetykiem do pielęgnacji cery mieszanej i tłustej. Stosowany dwa razy w tygodniu, wydelikaca i wygładza skórę. Usuwa zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka. Sprawia, że skóra staje się jedwabiście gładka i miękka.

Składniki:

  • 4 łyżki drobno zmielonego siemienia lnianego
  • 4 łyżki otrąb pszennych
  • 1 łyżeczka naturalnego miodu

Mieszamy ze sobą siemię lniane i otręby pszenne. Dodajemy odrobinę gorącej wody i rozdrabniamy składniki na papkę. Całość mieszamy z łyżeczką miodu.

Peeling nakładamy okrężnymi ruchami na oczyszczoną, zwilżoną wodą skórę twarzy z pominięciem okolic oczu. Preparat delikatnie wmasowujemy przez kilka minut, następnie spłukujemy dokładnie ciepła wodą. Twarz osuszamy i nakładamy maseczkę pielęgnacyjną lub krem.

Peeling poprawia ukrwienie i przyspiesza regenerację skóry. Zwiększa intensywność działania maseczki pielęgnacyjnej i kremu, umożliwiając lepszą absorpcję składników odżywczych z kosmetyków.

Miód pszczeli ma właściwości przeciwzapalne i odnawiające. Usprawnia gojenie ran i dzięki zawartości nadtlenku wodoru jest skutecznym środkiem bakteriobójczym.

Zawarte w otrębach i siemieniu lnianym cząstki śluzowe, sprawiają, że skóra staje się wygładzona i wyraźnie zmiękczona.

Uwaga:
Peeling należy zużyć bezpośrednio po przygotowaniu. Nie należy przechowywać kosmetyku.

Patrycja Błoch


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

TAGI:

Dodaj komentarz