Peeling cukrowy
Skóra po zimie bardzo często nie prezentuje się najlepiej. Zalega na niej martwy naskórek, który sprawia, że staje się szorstka i ma ziemisty odcień. Przygotowania do sezonu letniego i długo wyczekiwanego urlopu warto zacząć od zabiegu peelingiem cukrowym na bazie olejku roślinnego. To prosty sposób na gładką i miękką skórę.
Kryształki cukru usuwają martwy naskórek i chronią przed utratą wilgoci. Naturalne olejki pielęgnują skórę, idealnie zmiękczając ją, nawilżając i natłuszczając.
Peeling cukrowy to doskonały preparat do zadań specjalnych; świetnie poradzi sobie ze zrogowaciałą skórą kolan, łokci i stóp.
Regularne wykonywanie peelingującego masażu poprawia ukrwienie i elastyczność skóry, która staje się bardziej napięta, przez co zabieg polecany jest również w przypadku rozstępów i cellulitu.
Po zastosowaniu peelingu cukrowego skóra staje się wyraźnie gładsza i lepiej nawilżona. Regularne stosowanie kosmetyku ujędrnia skórę i zapobiega jej przedwczesnemu starzeniu się.
Jak przygotować peeling cukrowy?
Wystarczy zmieszać szklankę cukru z kilkoma łyżkami olejku roślinnego. Najlepiej nada się do tego celu olejek migdałowy. Dobrze sprawdzi się również olej słonecznikowy lub oliwa z oliwek. Do naszego domowego peelingu warto również dodać trochę odżywczego miodu i kilka kropel olejku eterycznego (olejek lawendowy działa uspokajająco, cynamonowy rozbudza zmysły, bergamotowy, grejpfrutowy i pomarańczowy działają antycellulitowo).
Peeling cukrowy domowej roboty stosujemy 2-3 razy w tygodniu. Nakładamy kosmetyk na mokrą, umytą skórę, delikatnie masując.
Zabieg warto połączyć z masażem antycellulitowym. W tym celu masujemy intensywnie pośladki kolistymi ruchami rękoma zaciśniętymi w pięści, a następnie uda ruchami podłużnymi od kolan w górę uda, w kierunku biodra (łapiemy dwiema dłońmi udo, tworząc z rąk obręcz wokół nogi, na wysokości kolana i przesuwamy energicznie dłonie w górę w kierunku biodra).
Następnie spłukujemy peeling wodą. Resztki olejku ścieramy ręcznikiem. Skóra po zabiegu jest mocno nawilżona i natłuszczona w związku z czym nie wymaga już zastosowania balsamu do ciała.
Korzyści z wykonania peelingu są ogromne – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki skóra nabiera blasku, jest gładka i lekko zaróżowiona. Kosmetyk do zabiegu wykonać możemy w zaciszu własnego mieszkania, wykorzystując łatwo dostępne naturalne składniki.
Patrycja Bydlińska
Autor: Patrycja Bydlińska
Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata. Patrycja Bydlińska na google+
- WWW |
- Więcej postów(885)
Dodaj komentarz