Olejek różany
O popularności olejku różanego zadecydował w głównej mierze jego niepowtarzalny zapach i zbawienny wpływ na skórę.
Skład olejku różanego
Olejek różany otrzymywany jest z kwiatów róży damasceńskiej (Rosa damascena), która od kilkuset lat uprawiana jest w Bułgarii. Wyjątkowość olejku z róży damasceńskiej tkwi zarówno w jego korzystnym oddziaływaniu na zdrowie i urodę, jak i w skomplikowanym procesie pozyskiwania. Aby uzyskać 1 kg olejku potrzeba aż 5 ton kwiatów, które zbierane są raz w roku w godzinach porannych. Olejek zawiera między innymi geraniol, eugenol, nerol i flawonoidy. Wykazuje działanie uspokajające, przeciwbólowe, antyseptyczne, przeciwzapalne, a także wzmacnia naczynia krwionośne, łagodzi podrażnienia oraz regeneruje i nawilża skórę.
Zastosowanie olejku różanego
Olejek różany uspokaja, łagodzi napięcie nerwowe, poprawia nastrój. Masaże i kąpiele z dodatkiem olejku wspomagają leczenie stanów zapalnych skóry, a także rozgrzewają, poprawiają krążenie i działają przeciwbólowo. Olejek różany szczególnie ceniony jest ze względu na zbawienny wpływ na skórę – nawilża, wygładza, łagodzi podrażnienia, dodaje blasku zmęczonej cerze, uszczelnia naczynia krwionośne i zmniejsza zaczerwienienia. Ponadto przyspiesza gojenie niewielkich ran i oparzeń, a także uważany jest za afrodyzjak.
Olejek różany działa antyseptycznie, przeciwzapalnie i przyspiesza gojenie się ran. Należy do nielicznych olejków, które mogą być stosowane na skórę i błonę śluzową bez uprzedniego rozcieńczania. Jest znakomicie tolerowany, może być zatem stosowany u niemowląt, małych dzieci, jak również podczas ciąży i karmienia. Podobnie jak olejek z drzewa herbacianego oraz manuka, jest niezastąpiony w łagodzeniu podrażnionej pupy niemowląt bądź też wywołanych karmieniem stawów zapalnych brodawek piersiowych. Aromaterapia leksykon roślin leczniczych – Marion Romer
Masaże z zastosowaniem olejku różanego
5 kropli olejku różanego mieszany z łyżką olejku bazowego – olejku ze słodkich migdałów, oliwie z oliwek, olejku z pestek winogron.
Kąpiele z olejkiem różanym
5-10 kropli olejku rozcieńczamy w łyżce mleka bądź miodu i dodajemy do wody.
Kominek aromaterapeutyczny
5-10 kropli olejku dodajemy do kominka z wodą.
Wzbogacanie kosmetyków olejkiem różanym
Olejkiem różanym można wzbogacać kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała w celu wzmocnienia ich działania nawilżającego, łagodzącego i regenerującego. Na każde 25 ml kosmetyku dodajemy 5-10 kropli olejku.
Bezpieczeństwo stosowania olejku różanego
Przed nałożeniem na skórę olejek należy rozcieńczyć.
Kosmetyki z olejkiem różanym
Olejek do masażu różany w 100% złożony z naturalnych olejków roślinnych z dodatkiem olejku eterycznego różanego. Doskonale sprawdzi się w pielęgnacji twarzy i ciała. Można go stosować jako olejek do masażu, olejek do kąpieli lub olejek do demakijażu.
Różana sól do kąpieli z naturalnym olejkiem różany zapewni Ci chwilę relaksu i wytchnienia. Odpręży ciało i umysł. Intensywnie odżywia skórę i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Doskonale sprawdzi się w pielęgnacji skóry dojrzałej, wymagającej natychmiastowej regeneracji.
Krem na blizny i rozstępy z olejkiem różanym i masą perłową intensywnie regeneruje skórę, wygładza zmarszczki, blizny i przebarwienia. Sprawia, że cera staje się gładsza, bardziej jednolita i jędrniejsza. Krem z olejkiem różanym to prawdziwy agent do zadań specjalnych, który rozprawi się z problemami Twojej cery.
Szampon różany intensywnie regeneruje nawet bardzo zniszczone i przesuszone włosy. jest przy tym bardzo delikatny dla skóry i nie wywołuje podrażnień.
Naturalne mydło różane wytwarzane metodą „na zimno” na bazie wody różanej, oliwy z oliwek i oleju laurowego z dodatkiem ekstraktu z róży.
Więcej różanych kosmetyków znajdziesz w drogerii Talia24.pl
Małgorzata Przybyłowicz
1 comment