Olejek przeciw nadmiernemu wypadaniu włosów

Olejek przeciw nadmiernemu wypadaniu włosów

Olejek przeciw nadmiernemu wypadaniu włosów

Codziennie tracimy ok. 100 włosów. O wypadaniu włosów mówimy, gdy ubywa ich powyżej 200 każdego dnia, przez okres 2-3 miesięcy. Geneza tego niezwykle uciążliwego problemu może być bardzo różna.

Przyczyny wypadania włosów

Powszechną przyczyną wypadania włosów jest używanie nieodpowiednich kosmetyków oraz nadmierna pielęgnacja i stylizacja czupryny czyli np. stosowanie zbyt dużej ilości ciężkich masek, pianek lub lakierów. Włosy mogą także zacząć  wypadać w wyniku częstego, mocnego spinania ich gumką oraz szarpania podczas czesania. Z osłabionymi włosami należy obchodzić się bardzo delikatnie podczas ich mycia, suszenia i szczotkowania oraz modelowania fryzury.

Niebagatelny wpływ na stan naszych włosów ma również stres i nieodpowiednia dieta (np. niedobór żelaza), dlatego warto każdego dnia komponować posiłki tak, by nie zabrakło w nich witamin i mikroelementów, a także korzystać z technik relaksacyjnych oraz nauczyć się radzić sobie ze stresem ( np. poprzez medytację, spacer, słuchanie odprężającej muzyki, relaksującą kąpiel, aromaterapię czy masaż).

Olejek przeciw wypadaniu włosów

Nie z wszystkimi czynnikami nadmiernej utraty włosów uporamy się jednak samodzielnie. Przyczyną wypadania włosów może być bowiem genetyczne wypadanie włosów, choroby, wiek, ciąża czy przyjmowanie leków. Wówczas z problemem należy udać się do lekarza. Więcej na temat przyczyn wypadania włosów dowiesz się z artykułu Przyczyny wypadania włosów eksperta Dailytips, specjalisty trycholog Agnieszki Obstawskiej.

Domowe sposoby na wypadanie włosów

Jeśli nie obchodziliśmy się z naszymi włosami należycie i teraz one odpłacają się nam słabą kondycją, warto sięgnąć po sprawdzone, naturalne terapie. Jedną z nich jest masaż skóry głowy olejami. To nie tylko skuteczna metoda na piękne i mocne włosy, ale również sposób na chwilę upragnionego relaksu, który odstresowuje po ciężkim dniu. Olejek laurowy, z nasion czarnuszki i cedrowy tworzą niezwykle aromatyczną mieszankę, która pobudza ciało i umysł.

Olejek przeciw nadmiernemu wypadaniu włosów

Olejek przeciw wypadaniu włosów możemy przygotować samodzielnie w domu. Wystarczy wymieszać 3 łyżki olejku z czarnuszki z 3 łyżkami olejku laurowego oraz 10 kroplami olejku cedrowego. Tak przygotowany specyfik możemy przechowywać w małej, szklanej buteleczce. Do jednorazowego masażu skóry głowy zużyjemy ok 1-2 łyżek mieszanki.

Olejek przeciw nadmiernemu wypadaniu włosów

Olejek laurowy kupisz tutaj: http://www.talia24.pl/olejek-laurowy.html

Olejek przeciw nadmiernemu wypadaniu włosów

Olejek cedrowy kupisz tutaj: http://www.talia24.pl/olejki-eteryczne/olejek-cedrowy.html

Olejek nanosimy 1-2 godziny przed myciem włosów, opuszkami palców na skórę głowy. Następnie przez klika minut delikatnie masujemy głowę by pobudzić krążenie. Dla uzyskania optymalnych efektów warto nałożyć foliowy czepek. Zabieg powtarzamy minimum raz w tygodniu. Podczas stosowania kuracji warto zrezygnować z używania kosmetyków z silikonem, które mogą hamować wnikanie naturalnych substancji czynnych w głąb włosa.

Olejek przeciw nadmiernemu wypadaniu włosów

Olejek z czarnuszki kupisz tutaj: http://www.talia24.pl/olejek-z-czarnuszki.html

Składniki aktywne olejku przeciw wypadaniu włosów

Olejek laurowy

Wzmacnia cebulki włosowe i pobudza porost włosów. Walczy z łupieżem i przetłuszczaniem skóry głowy. Więcej informacji na temat olejku laurowego znajdziesz w artykule Olejek laurowy w kosmetyce.

Olejek z czarnuszki

„Złoto faraonów” dzięki bogactwu nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witamin, intensywnie odżywia cebulki włosowe i niweluje nadmierne wypadanie włosów. Zawiera dużą dawkę antyoksydantów, które hamują przedwczesne starzenie się włosów oraz pobudzają ich porost.

Olejek cedrowy

Hamuje wypadanie włosów i niweluje ich przetłuszczanie.


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz