Ogród w stylu angielskim

Ogród w stylu angielskim

Ogród w stylu angielskim

Ogród w stylu angielskim Swoboda i harmonia

 

Styl angielski wprowadza do ogrodu swobodę i harmonię kompozycji naturalnego krajobrazu. Sprawia wrażenie tajemniczego, romantycznego z krętymi ścieżkami i malowniczymi zakątkami.

 

Romantyczne rabaty kwiatów

 

Ogród w stylu angielskim charakteryzuje duży wypielęgnowany trawnik, rozległe rabaty kwiatów w kolorach różu, bieli i fioletu, obficie kwitnące drzewa, wszystko jakby stworzone ręką natury.

Ogród w stylu angielskim

Elementy architektoniczne

 

Styl angielski to również romantyczne elementy architektoniczne w ogrodzie, nie narzucające się swą forma na pierwszy plan scenerii np. kuta ławeczka przy starej jabłoni, kamienny murek przy rabacie kwiatów, rzeźba w zaroślach bluszczu.

Tajemniczo i romantycznie

 

Charakterystyczne dla tego stylu są również również wszelkiego rodzaju pnącza oplatające altany i pergole np. kwitnące glicynie, powojniki i pnące róże. Romantyczności i tajemniczości dodają również bluszcze obficie pnące się po murach i płotach.

 

 

 

 

 

 

 


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz