Oczarowana – Jill Shalvis

Oczarowana

Oczarowana – Jill Shalvis

Opowieść, która angażuje wszystkie zmysły i emocje.

Maddie traci jednocześnie chłopaka (jej decyzja) i pracę (nie jej decyzja). Lecz zamiast pogrążyć się w smutku nad paczką chipsów, wyjeżdża z Los Angeles, aby przejąć po matce spadek – chylący się ku ruinie hotel w maleńkim nadmorskim miasteczku Lucky Harbor w stanie Waszyngton. Rozpoczynanie wszystkiego od nowa nie będzie łatwe. A jednak Maddie zamierza zaryzykować, jeśli tylko uda jej się przekonać przyrodnie siostry, by do niej dołączyły i zaangażowały się w renowację hotelu. Jax Cullen, zatrudniony przez Maddie do pomocy w przebudowie, jest wysokim, seksownym przystojniakiem. Z powodu jego oczu i ust Maddie nieustannie zapomina, że miała zrezygnować z mężczyzn. Jeszcze trudniej będzie jej pokonać duchy przeszłości, a mimo to wkrótce odkryje, że nie ma lepszego miejsca na ziemi niż Lucky Harbor.

Zabawna, ekscytująca i seksowna opowieść o zbawiennej mocy miłości. Jill Shalvis rozpali twoje zmysły.
Joann Ross, autorka „Fali przypływu”

Dynamiczna i rozkosznie zabawna. Jill Shalvis zwali cię z nóg!
Cherry Adair, autorka bestsellerów „New York Timesa”

Jill Shalvis jest absolutnie oryginalna. Trudno znaleźć lepsze romanse.
Suzanne Forster, autorka bestsellerów „New York Timesa”

Jill Shalvis – autorka nagradzanych, bestsellerowych romansów. Mieszka w małym miasteczku w górach, w którym pełno jest dziwacznych postaci. Jakiekolwiek podobieństwo bohaterów jej książek do tych postaci jest… raczej przypadkowe.  Więcej informacji na stronie internetowej autorki: www.jillshalvis.com

Recenzja

Mieliście kiedykolwiek w swoich rękach książkę, która Was tak wciągnęła, że zapomnieliście o otaczającej rzeczywistości i nie byliście w stanie jej odłożyć? Ja tak. Wczoraj. Dostałam ją pocztą i od razu zabrałam się za czytanie. Nie sądziłam, że zainteresuje mnie w takim stopniu, że przebrnę przez nią w jeden dzień. „Oczarowana” autorstwa Jill Shalvis. Nie ma tam mowy o żadnych nadprzyrodzonych mocach, jednak ona jest co najmniej magiczna.

Maddie, 29-letnia mieszkanka Los Angeles  w jeden chwili traci wszystko co ma. Umiera jej matka, wyrzucają ją z pracy, rozstaje się w chłopakiem. Jednak nie zasiada przed telewizorem zalewając się łzami z litrowym opakowaniem lodów czekoladowych. Po śmierci matki odziedziczyła, razem ze swoimi dwiema siostrami kurort w Lucky Harbor. Stawia wszystko na jedną kartę i wyjeżdża.

Tam chce rozpocząć swoje życie od nowa, lecz nie będzie to łatwe. W ciągu miesiąca musi wyremontować hotel, przekonać do niego swoje siostry i uporządkować swoje życie, w tym także złamane serce i podupadłą pewność siebie.

Maddie w przeszłości była torturowana przez swojego faceta. Straciła wiarę w płeć przeciwną i poczucie własnej wartości. Zraziła się do całej populacji mężczyzn, a jej myślą przewodnią stało się „Koniec z mężczyznami!”. Wystarczył jeden dzień i jeden mężczyzna, żeby wszystko się zmieniło, a jej postanowienie straciło na sile.  Jax. Jax Cullen, zatrudniony przez Maddie do pomocy w renowacji hotelu. Niesamowicie seksowny, wysoki, ciemnowłosy mężczyzna. Tak samo jak Maddie, ma za sobą nieudaną przeszłość. Ojciec decydujący za niego, znienawidzona praca prawnika i samobójstwo jednej z klientek.

Oboje uciekają do Lucky Harbor, gdzie nieoczekiwanie dopada ich szczęście. Od pierwszego spotkania coś między nimi iskrzy. Ale czy Maddie będzie w stanie zaufać Jaxowi mając ciągle przed oczami sceny z przeszłości, a Jax będzie na tyle silny, aby ją do siebie przekonać?

Magiczna, wciągająca, szalenie intrygująca. Takiego romansu jeszcze nie było! Płynna akcja, przesiąknięta erotyzmem, pożądaniem i tajemniczością.

Czytając, przeżywamy wszystko razem z bohaterami. Śmiech, rozmarzenie, ciarki na całym ciele po przeczytaniu każdej kartki. Autorka opisując sytuacje dochodzi do punktu kulminacyjnego i urywa ją, dzięki czemu chcemy więcej i więcej. Prosty, lekki język, pełne humoru dialogi i nutka tajemnicy relaksują czytelnika i sprawiają, że po przeczytaniu chętnie wyciąga rękę po kolejną. „Jill Shalvis jest absolutnie oryginalna. Trudno znaleźć lepsze romanse.” – piszę Suzanne Forster, autorka bestsellerów „New York Timsa. W pełni się z nią zgadzam, a „Oczarowaną” odkładam na stos książek, które zasługują by jeszcze nie raz do nich wrócić.

Sara Kisała


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz