Obrazek – własnoręczna ozdoba na ścianę

Obraz krok po kroku

Obrazek – własnoręczna ozdoba na ścianę

Możemy samodzielnie stworzyć uroczy obrazek na ścianę nawet bez zbytnich uzdolnień plastycznych. Jest to dobry pomysł na stworzenie unikalnego prezentu dla najbliższych i niedrogi sposób na ozdobę domu.

 

Małe obrazki będą szczególnie korzystnie wyglądać gdy stworzymy z nich swoistą kwiatową galerię ścienną.

 

Potrzebne będą nam:

 

Obrazek wycięty z papieru (najlepiej użyć papieru do decoupagu)
Klej do papieru lub decoupagu (np. klej Velo)
Ramka na zdjęcie/obrazek (np. Ramka drewniana IKEA 10×15 3,99 zł/3 szt.)
Kartka papieru brystol
Pędzel płaski
Farba emalia akrylowa biała
Lakier akrylowy bezbarwny mat lub półmat

 

Z brystolu wycinamy prostokąt odpowiadający rozmiarem ramce.

 

 

Malujemy kartkę białą farbą akrylową.

 

Farba powinna być dość gęsta, tak by podczas malowania pozostawały równoległe smugi, dzięki czemu obrazek będzie sprawiał wrażenie autentycznie namalowanego.

 

 

Po wyschnięciu farby pokrywamy kartkę i spodnią część motywu klejem.

 

Przyklejamy papierowy motyw do kartki i całość pokrywamy jeszcze jedną warstwą kleju. Palcem usuwamy pęcherzyki powietrza spod papieru i nadmiar kleju. Pozostawiamy całość do wyschnięcia, następnie lakierujemy dwukrotnie bezbarwnym lakierem.

 

Obrazek jest już gotowy i możemy umieścić go w ramce. W tym przypadku użyliśmy ramki drewnianej, którą wcześniej dwukrotnie pokryliśmy lakierobejcą w kolorze Mahoń.

 

Uwaga: Dobierając odpowiedni papier do decoupagu na białym tle wybierzmy papier na którym motywy będą dokładnie odrysowane na białym tle. Motyw będzie nam łatwiej wyciąć i  po przyklejeniu na białą kartkę nie będzie się odznaczał tłem.

 


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz