O dziwnych meandrach miłości i namiętności
Chemia miłości i Ekscentryczne namiętności to kolejne publikacje wydane przez G+J Książki pod egidą miesięcznika Focus.
W Ekscentrycznych namiętnościach autorzy przedstawiają perwersyjne upodobania erotyczne człowieka na przestrzeni wieków. Z niedowierzaniem przeczytamy tu o micie o uzębionej waginie (vagina dentata), żyjącym wśród plemion Indian, ludów Oceanii i w Indiach. Na drugim biegunie spotkamy się z zagadnieniem praktyk seksualnych związanych z … robotami i kosmosem. Perwersje życia seksualnego są nieobce również artystom – Picasso to „podglądacz wszech czasów”, a od nazwiska Leopolda Sacher-Masocha (austriackiego pisarza, urodzonego we Lwowie w 1936 r.) powstało określenie „masochizm”, z którym to zjawiskiem autor eksperymentował i opisywał je w swoich powieściach. W tym gąszczu dziwnych upodobań człowieka zabawy z silikonowymi lalkami nie budzą już żadnych emocji.
Perwersja perwersji nierówna. Granicą jest ludzka krzywda. Tam kończy się zabawa, a zaczyna patologia – kończy swój artykuł, zatytułowany Świntuch, Aleksandra Kowalczyk.
Natomiast Chemia miłości to zbiór artykułów, w których autorzy analizują zagadnienia związane z miłością i seksualnością człowieka od strony czysto biologicznej. Jakie procesy zachodzą w naszym organizmie, które powodują, że zakochujemy się, że wybieramy tę a nie inną osobę na swojego partnera seksualnego, a często w konsekwencji na partnera życiowego. Dlaczego Edward VIII zrzekł się tronu, aby poślubić Wallis Simpson? Dlaczego wybieramy osoby nie zawsze uważane powszechnie za atrakcyjne? Dlaczego tak ważny przy naszych wyborach jest status społeczny potencjalnego partnera? Czy warto zgłębiać erotyczne sny? W tym zbiorze nie zabrakło również analizy bardzo ważnej kwestii społecznej, często traktowanej po macoszemu przez decydentów, jaką jest edukacja seksualna dzieci i młodzieży. Chemię miłości zamyka wywiad z dr Alicją Długołęcką, pedagogiem, zajmującą się m.in. rehabilitacją seksualną i edukacją psychoseksualną. Agnieszka Fedorczyk pyta o badania w dziedzinie seksuologii, ich potencjał i ograniczenia.
Znamienny jest podtytuł obu publikacji: Poznać i zrozumieć człowieka. Każdy, kto weźmie do ręki te wydania, pozna często mroczny świat ludzkich upodobań seksualnych i perwersji, które towarzyszą człowiekowi od dawien dawna.
Autor: Patrycja Bydlińska
Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata. Patrycja Bydlińska na google+
- WWW |
- Więcej postów(885)
Dodaj komentarz