Nieopowiedziana historia – Monica Ali

Nieopowiedziana historia – Monica Ali

A co, jeśli księżna Diana wcale nie zginęła w wypadku? Adorowana przez miliony, w życiu osobistym cierpiała i była zdradzana. Żyjąc w luksusie, często czuła się zagubiona i samotna. Fabuła Nieopowiedzianej historii bierze za punkt wyjścia fragmenty biografii najbardziej znanej kobiety świata, analizuje jej przeszłość i wyobraża sobie alternatywną przyszłość.Fikcyjna księżna, która jest bohaterką tej powieści, znajduje się na skraju załamania. Sądzi, że establishment planuje zamach na nią, podejmu A co, jeśli księżna Diana wcale nie zginęła w wypadku?

Adorowana przez miliony, w życiu osobistym cierpiała i była zdradzana. Żyjąc w luksusie, często czuła się zagubiona i samotna. Fabuła Nieopowiedzianej historii bierze za punkt wyjścia fragmenty biografii najbardziej znanej kobiety świata, analizuje jej przeszłość i wyobraża sobie alternatywną przyszłość.

Fikcyjna księżna, która jest bohaterką tej powieści, znajduje się na skraju załamania. Sądzi, że establishment planuje zamach na nią, podejmuje więc nieodwołalną decyzję: zainscenizuje własną śmierć i zacznie Nowe życie pod przybraną tożsamością. Po okresie wielkich stresów Lydia (bo tak jej teraz na imię), osiadłszy na amerykańskiej prowincji, buduje sobie kruchy spokój. Zagrażają jej myśli o tym, co straciła: nie o królewskim blasku i blichtrze, lecz o tym, co najcenniejsze – dzieciach. Ale przynajmniej ma przekonanie, że jej tajemnica nigdy nie wyjdzie na jaw, ponieważ zmieniła swój wygląd, a od jej „śmierci” upłynęło dziesięć lat. Jednakże przypadkowe spotkanie z paparazzim odbiera jej tę pewność.

Czy została rozpoznana? Czy powinna uciekać, czy zachować spokój? Czy jest na świecie ktoś, komu może zaufać i zwrócić się do niego o pomoc, czy też zostanie zdradzona?

Wspaniała, niezwykle subtelna i inteligentna powieść oraz, co równie ważne, wyjątkowo zabawna!
Joanna Harris, autorka Czekolady

Monica Ali urodziła się w 1967 roku w Dakce, stolicy Bangladeszu. Kiedy miała trzy lata, rodzice wyemigrowali do Anglii, gdzie się wychowała. Jej literacki debiut, powieść Brick Lane, w mistrzowski sposób łączy tematy bliskie bangladeskim emigrantom – rasizm, kwestię tożsamości oraz znaczenia rodziny w wielokulturowej Anglii. Długo oczekiwana druga powieść Ali, Od kuchni, zdobyła uznanie krytyków i odniosła sukces w Wielkiej Brytanii. Nieopowiedziana historia, powieść inspirowana życiem księżnej Diany zyskała światowy rozgłos nie tylko z powodu wyboru bohaterki, ale przede wszystkim oryginalnego i psychologicznie wiarygodnego przedstawienia alternatywnych losów postaci otaczanej medialnym kultem na całym świecie.


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz