Niebieski w sypialni – aranżacje

Niebieski w sypialni - aranżacje

Niebieski w sypialni – aranżacje

Niebieski to kolor należący do chłodnej palety barw.  Zimna kolorystyka sprawia, że wnętrze wydaje się większe i bardziej przestronne. Niebieski doskonale komponuje się zwłaszcza z bielą. Jest kolorem natury, przede wszystkim wody i nieba. Sprzyja wypoczynkowi i relaksowi, dlatego sprawdza się szczególnie w sypialniach. Kojarzy się z ładem, porządkiem i czystością. Jest to istotna zaleta koloru niebieskiego w aranżacji sypialni, która powinna być miejscem wygodnym, pozbawionym przepychu i nadmiaru barw.

Ma wiele odcieni, od łagodnych, popielatych barw po intensywne i żywe kolory. Do sypialni warto wybrać naturalne, pastelowe odcienie. Jeśli koniecznie chcemy zastosować intensywne barwy, zróbmy to w formie focus point na ścianie, przy której jest wezgłowie łóżka. Dzięki temu przebywając w sypialni i kładąc się do snu intensywne barwy nie będą nas rozpraszać.

Niebieski trudno łączy się z innymi kolorami, dlatego wskazany jest umiar i konsekwencja w doborze barw.

Niebieski w sypialni - aranżacje

cassandra lavalle Attribution License

Ze względu na fakt, ze niebieski źle znosi towarzystwo innych barw, by wnętrze nie wydawało się nudne i smutne warto zestawić ze sobą różne faktury i wzory np. poprzez dobranie wzorzystej narzuty na łóżko i lampy z połyskującą perłowo-niebieską podstawą (zdjęcie powyżej).

 

Ciemniejsze i intensywniejsze odcienie niebieskiego dobrze sprawdzają się na niewielkich powierzchniach, nie przytłaczając i nie dominując pomieszczenia. Możemy np. dobrać ciemno-niebieskie dodatki takie jak wazony, poduszki i obrazy lub pojedyncze meble. Ten pomysł z pewnością nada sypialni wyrazisty, indywidualny charakter (zdjęcie poniżej). Całość dopełnia biel ścian, szaro-niebieska podłoga i odrobina brązu.

Niebieski w sypialni - aranżacje

cassandra lavalle Attribution License

Jeśli zasmakowaliśmy w śródziemnomorskim stylu wystroju wnętrz – niebieski kolor będzie również jak najbardziej na miejscu. Niebiesko-biała kolorystyka wprowadzi nas w wakacyjny nastrój relaksu i wypoczynku. Kwintesencją tego stylu jest prostota i dobór naturalnych barw oraz materiałów takich jak drewno, len i kamień. Wnętrze utrzymane w śródziemnomorskim stylu powinno być jasne i przestronne. Biel na ścianach i drewnianej podłodze odbija światło i rozświetla pomieszczenie. Niebieski przywołuje w pamięci niebo i morze w bezchmurny dzień.

Niebieski w sypialni - aranżacje

cassandra lavalle Attribution License

Kolor niebieski w wersji dla odważnych to akwamaryna. Jest to jasna, zdecydowana barwa, która z pewnością uczyni naszą sypialnie bardzo oryginalną. Tworzy ciekawe połączenie z cytrynowym żółtym lub ciemnobrązowym.

Niebieski w sypialni - aranżacje

flickr Attribution-ShareAlike License

Niebieski w sypialni - aranżacje

cassandra lavalle Attribution License


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz