Nagietek – ekspert w dziedzinie regeneracji

Nagietek fot. sxc.hu

Nagietek – ekspert w dziedzinie regeneracji

Nagietek może stać się wspaniałą ozdobą Twojego balkonu lub działki. Cięte do wazonu kwiaty długo zachowują świeżość, ciesząc swą radosną barwą. Nagietek jest dekoracyjny i łatwy w uprawie. Poprawi nie tylko Twoje samopoczucie, ale również kondycję Twojej skóry.

Nagietek lekarski zawiera wiele cennych substancji leczniczych z grupy: saponin trójterpenowych, karotenoidów i flawonoidów, dzięki którym kwiat ten wykazuje silne działanie regenerujące, przeciwzapalne, przeciwgrzybicze i przyspieszające gojenie się ran.

Kosmetyki naturalne stworzone na bazie nagietka działają bakteriobójczo i przyspieszają ziarninowanie i bliznowacenie uszkodzonej skóry. Doskonale nadają się do pielęgnacji delikatnej i wrażliwej cery.

Mydło nagietkowe z miodem

Na suchą, popękaną i podrażnioną skórę dobrze jest stosować oliwę nagietkową lub maść z nagietka.

Oliwa nagietkowa

W słoiczku ciasno układamy płatki nagietka. Całość zalewamy oliwą z oliwek. Zakręcamy, wstrząsamy i przechowujemy w ciepłym zacienionym miejscu przez 1 tydzień, aż oliwa nasiąknie esencją nagietka.

Organiczny olejek nagietkowy

Preparat stosujemy codziennie na suchą, spierzchniętą skórę. Zawarte w oliwce flawonoidy zapobiegną wystąpieniu stanów zapalnych, a karotenoidy przeciwdziałają nadmiernemu rogowaceniu się skóry. Oliwka szybko przyniesie ulgę wrażliwej skórze.


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

TAGI:

Dodaj komentarz