Modne nakrycia głowy

Modne czapki

Modne nakrycia głowy

Kiedy nadchodzą chłodne dni – głowa jest tą częścią ciała, o którą należy szczególnie dbać. Według naukowców, to właśnie przez głowę „ucieka” 40% ciepłoty organizmu. Nie zapominajmy więc o czapkach, które coraz częściej stają się dopełnieniem stylizacji lub wręcz jej głównym elementem.

Czapki na szczęście nie są już tylko przykrym obowiązkiem w jesienno-zimowe dni. Od kilku sezonów  marki odzieżowe wprowadzają do swoich kolekcji  atrakcyjne nakrycia głowy, często także designerskie i awangardowe.

Na tę jesień propozycja domu mody Gucci to kapelusze z szerokim rondem. Są dostępne w różnych kolorach. Ważne, by były proste w swojej formie – bez żadnych zdobień, czy doczepionych aplikacji. Takie kapelusze nadają się jednak tylko do eleganckich stylizacji, wełnianych płaszczy i kozaków.

Dla zwolenniczek bardziej luźnego stylu Luis Vuitton przygotował coś specjalnego. Ale uwaga, to opcja tylko dla młodych i bardzo odważnych. Mowa o zminimalizowanych, usztywnianych beretach, koniecznie w kropki. Wersja domu mody LV posiada pasek, dzięki któremu można „zapiąć” berecik na głowie i mieć pewność, że nie spadnie.

Mark Jacobs proponuje podobne nakrycia głowy, jednak już bez paska.

A co z paniami, które lubią styl sportowy, albo mogą pozwolić sobie na mniej zobowiązujący look?

W tym sezonie (podobnie jak w poprzednich) królują czapki – pilotki. W każdej odsłonie prezentują się modnie i ekstrawagancko. Do wyboru są wersje ocieplane i bez futra, skórzane, dziergane,  z pomponami lub bez. Kupić je można między innymi sklepach marki Click Fashion, które proponują kilka wariantów.

Modne czapkiModne czapki
Nie musimy już marznąć, by wyglądać modnie i czuć się atrakcyjnie. Wystarczy tylko dobrać taki fason, która najbardziej nam odpowiada. Wtedy już żadne mrozy nam nie straszne 🙂


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz