Masło Shea – zdrowie i uroda z Afryki

Masło Shea – zdrowie i uroda z Afryki fot. fotolia.com

Masło Shea – zdrowie i uroda z Afryki

Masło Shea (Karite) pozyskiwane jest z orzechów drzewa masłowca, które rośnie na sawannach zachodniej Afryki. Jest gęstym olejem bogatym w składniki odżywcze, pozyskiwanym z dziko rosnących drzew, dzięki czemu jest wolny od pestycydów i zanieczyszczeń.

 

Masło Karite można stosować w czystej postaci jako naturalny kosmetyk na skórę. Jest bogatym źródłem witaminy A, E i F. Sprawia, że skóra staje się gładka, miękka, nawilżona i natłuszczona. Masło Shea stanowi doskonały krem zarówno na zimę dzięki swym właściwościom natłuszczającym i ochronnym, jak i na lato gdyż stanowi naturalny filtr przeciwsłoneczny i podkreśla koloryt skóry.  Karite można stosować zarówno do rąk, twarzy jak i całego ciała. Substancje odżywcze w kosmetyku chronią warstwę rogową skóry i poprawiają jej elastyczność.

Masło Shea jest doskonałym kosmetykiem do stosowania po kąpieli słonecznej, do skóry wrażliwej, suchej, spierzchniętej, mało elastycznej i przedwcześnie starzejącej się. Bardzo rzadko wywołuje uczulenie stąd polecane jest nawet alergikom. Dzięki właściwościom odżywczym i łagodzącym może być z powodzeniem stosowane do skóry wokół oczu, gdyż nie wywołuje łzawienia i podrażnienia oczu ani opuchlizny powiek. Stanowi doskonały balsam odżywczy do spękanych ust.

Masło shea – ratunek dla suchej skóry

Masło Shea wpływa korzystnie na zdrowie skóry. Przyspiesza gojenie niewielkich ran, zadrapań i spękań skóry. Przynosi ulgę atopowej skórze.  Jest tak łagodne i bezpieczne, że może być stosowane nawet u dzieci.

Masło Shea ma kolor kości słoniowej i zachowuje stałą postać w temp. do 32 stopni Celsjusza. Po ogrzaniu w dłoniach rozpływa się na skórze.

Masło shea 100% nierafinowane

Kupując masło Shea warto zwrócić uwagę, czy nie jest ono rafinowane. Rafinacja pozbywa kosmetyk wielu wartościowych składników odżywczych.  Masło Karite nierafinowane można poznać po delikatnym charakterystycznym zapachu (forma rafinowana jest praktycznie bezzapachowa). Przed pierwszym zastosowaniem nowego kosmetyku mimo wszystko warto zrobić próbę uczuleniową na niewielkim fragmencie skóry.


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

TAGI:

Dodaj komentarz