Maseczki z białej glinki

Maseczki z białej glinki

Maseczki z białej glinki

Biała glinka – zapewnia naturalne piękno

Biała glinka to produkt bardzo ceniony przez kosmetyczki i kobiety na całym świecie. Jest to bardzo cenny minerał, który pochodzi z dna Morza Śródziemnego. Spoczywająca w głębinach siła natury, to cała masa pierwiastków i mikroelementów, które mają zbawienny wpływ na cały organizm. Zarówno skóra jak i włosy, pragną kontaktu z bogactwem białej glinki.

Dzięki zawartości krzemu, aluminium, potasu, selenu, miedzi czy manganu, jest to kosmetyk, który pozwala zachować piękną, młodą i jędrną skórę, oraz zdrowe i silne włosy. Niektórzy fani właściwości białej glinki stosują ją wewnętrznie, na różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne.

Maseczki z białej glinki na twarz

Biała glinka ma doskonały wpływ na cerę. Przeznaczona jest dla skóry delikatnej i skłonnej do podrażnień. Jest to najdelikatniejsza odmiana glinki, dzięki temu mogą stosować ją nawet posiadaczki cery naczynkowej i alergicznej. Maseczki z zawartością tego minerału mają działanie oczyszczające, tonizujące i ściągające. Sprzyjają wygładzeniu i rozjaśnieniu zszarzałej cery.

Aby przygotować maskę z białej glinki należy rozrobić sproszkowaną glinkę z wodą. Około 2 łyżki glinki zalać wodą, i rozmieszać do uzyskania konsystencji gęstej pasty. Tak przygotowaną maskę należy nałożyć na twarz na ok 10 minut. Nie należy zapominać o zwilżaniu twarzy podczas zabiegu. Zapobiega to zasychaniu glinki, które może wystąpić podczas zabiegu.

Aby osiągnąć lepszy efekt, zamiast wody można użyć innych środków. Polecane są różnego rodzaju wody kwiatowe, np. różana, dostępna w aptekach i sklepach zielarskich. Nadaje ona maseczce charakterystyczny zapach, dodatkowo wygładza i nawilża skórę. Miłośnicy ziół mogą przygotować wywar ze swojej ulubionej mieszanki i zastosować go zamiast wody.

Dodatkowe nawilżenie i odżywanie można uzyskać dodając do mieszanki wody i glinki odrobinę olejku. W sklepach dostępna jest cała gama olejków eterycznych. Do maseczki warto użyć olejków naturalnych bez zawartości ulepszaczy chemicznych, które mogą mieć negatywny wpływ na cerę. Olejki nie tylko zapewniają niezapomniane doznania zapachowe, ale dodatkowo nawilżają i odżywiają skórę. Kiedy podejmiemy decyzję o wzbogaceniu maseczki olejkiem, musimy pamiętać aby olej dodać do suchej glinki i później mieszankę zalać wodą. Jeżeli kolejność zostanie odwrócona i olejek trafi do mieszanki na końcu, powstaną grudki.

Biała glinka z mlekiem kozim fot. Patrycja Bydlińska

Białą glinkę z mlekiem kozim kupisz w drogerii Talia24.pl

Maseczki z białej glinki na włosy

Biała glinka ma doskonały wpływ również na włosy. Maska z białej glinki pozwala włosom na regenerację, wygładzenie i wzmocnienie. To doskonała forma codziennej pielęgnacji dla osób posiadających łamliwe, porowate, zniszczone włosy. Regularne stosowanie może zahamować wypadanie włosów, rozdwajanie się końcówek i łamanie się włosów.
Aby przygotować maskę na włosy należy postępować tak samo jak w przypadku maski na twarz. Konsystencja mieszanki powinna być luźniejsza, czyli do glinki należy dodać więcej wody. I w tym przypadku wodę warto zastąpić naparem ziołowym lub wodą kwiatową. Maskę na włosach należy trzymać ok 15 minut, po czym dokładnie spłukać i umyć włosy delikatnym szamponem.

Biała glinka – domowy salon urody

Dzięki białej glince każda osoba może we własnym domu stworzyć profesjonalny salon piękności. Glinki są szeroko stosowane w kosmetyce, i w salonach urody często można spotkać oferty masek z użyciem tych minerałów. Glinki można zakupić w aptekach i sklepach kosmetycznych w bardzo atrakcyjnych cenach. Następnie wystarczy tylko znaleźć chwilę czasu i poświęcić ją dla siebie i własnej urody. Stosując domowe maski z glinki nie ma ograniczeń co do stosowanych dodatków, w zależności od potrzeb można użyć dowolnych olejków czy hydrolatów.

Alicja Olewnik


TAGI: , ,

Dodaj komentarz