Lifting bez skalpela

Lifting bez skalpela

Lifting bez skalpela

Klasyczny lifting to nic innego jak chirurgiczna korekta, polegająca na usunięciu zbędnego nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z twarzy. Owszem, operacja plastyczna daje spektakularne efekty, ale wiąże się też ze znieczuleniem ogólnym, bólem po operacji i długą rekonwalescencją. A gdyby tak uzyskać młodość bez skalpela?! Zobacz, jakie zabiegi medycyny estetycznej pomogą odjąć Ci lat!

Lifting bez skalpela, czyli zabiegi medycyny estetycznej, które przywrócą skórze elastyczność i jędrność

Jedną z oznak starzenia jest nadmiar tkanki skórnej. Masz obwisłe policzki i zmarszczki, a kąciki Twoich ust opadają? Wyglądasz jakbyś była wiecznie niezadowolona i zmęczona? Jeśli tak, to lifting z pewnością umożliwi Ci wymodelowanie twarzy na nowo i sprawi, by stała się odbiciem Twojej prawdziwej osobowości. Co jednak zrobić, kiedy nie chcesz się zdecydować na tak radykalny krok jak operacja plastyczna, boisz się bólu i nie masz czasu na długą rekonwalescencję? W tych przypadkach powinnaś rozważyć wykonanie jednego z poniżej zaproponowanych zabiegów medycyny estetycznej.

Radiofrekwencja

Kolagen to naturalne „rusztowanie” Twojej skóry. Kiedy jego struktura się rozluźnia, skóra traci jędrność i elastyczność, a Ty dobre samopoczucie. Radiofrekwencja wykorzystująca działanie fal elektromagnetycznych o częstotliwości fal radiowych, pomaga przeciwdziałać luzowaniu się wiązań kolagenowych. Fale radiowe ogrzewają tkankę skórną, stymulując ją do produkcji i regeneracji kolagenu. Działanie radiofrekwencji jest dwuetapowe: już po pierwszym zabiegu widać zmianę napięcia skóry, ponieważ włókna kolagenowe zaczynają się obkurczać. W kolejnym etapie, który może trwać nawet kilka miesięcy, włókna zaczynają się przebudowywać, a ich struktura zagęszczać i zapętlać, w efekcie skóra staje się bardziej jędrna. Zaletą radiofrekwencji jest to, że wykonuje się ją ze znieczuleniem miejscowym, czas gojenia skóry jest bardzo krótki, a efekty długotrwałe.

Pulsacyjny masażer twarzy

Laser frakcyjny

Alternatywą dla radiofrekwencji jest zastosowanie lasera frakcyjnego. Laser frakcyjny ablacyjny działa szerzej, powodując nie tylko lifting, ale również poprawę jakości skóry, która staje się odświeżona, wyraźnie młodsza. Światło lasera w sposób kontrolowany i celowy tworzy w skórze miliony mikro-uszkodzeń. W ten sposób wywoływany jest stan zapalny, bez którego nie byłoby mowy o stymulacji skóry do regeneracji i odbudowy nowego kolagenu. Laser uszkadza skórę, zachowując jednak wiele obszarów nienaruszonych, dzięki czemu twarz po zabiegu  goi się szybciej i bez powikłań. Dodatkowo ta metoda odmładzania skóry, dzięki w pełni zautomatyzowanym procesom doboru ustawień w laserze, jest niezwykle precyzyjna i bardzo bezpieczna, oczywiście pod warunkiem, że urządzenie znajdzie się w odpowiednich rękach. W przypadku niektórych laserów frakcyjnych, jak na przykład lasera CO2 More-xel scaning, wystarczy jeden zabieg, żeby uzyskać pożądany efekt, ale niestety skóra wymaga potem tygodniowego gojenia.

Mikronakłuwanie

Prostą i złotą zasadą medycyny estetycznej jest zdanie, że żeby odbudować skórę, trzeba ją najpierw uszkodzić. Mikronakłuwanie jest metodą, która wykorzystuje naturalną reakcję naszego organizmu na uraz. Najczęściej wykonuje się ten zabieg za pomocą specjalnych wałków, na których znajdują się dziesiątki mikroigieł. Długość igieł zależy od tego w jaki sposób chcemy zadziałać na skórę. Płytkie nakłucia pozwalają wniknąć w głąb skóry substancjom aktywnym, które można podać po zabiegu, natomiast to właśnie głębokie nakłucia dodatkowo wywołują fizjologiczną reakcję skóry na uraz, co w efekcie pobudza procesy regeneracji. W efekcie takiego zabiegu nie tylko zwiększa się ilość kolagenu w skórze, lecz też zaczyna się on zagęszczać i podnosić opadniętą skóra. Aby uzyskać takie efekty, zabieg należy wykonać w gabinecie medycyny estetycznej, gdzie lekarz powinien użyć igieł o długości co najmniej 2,5 mm.

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa (RF mikroigłowa)

Znaną prawdą jest też to, że żeby wykończyć wroga najlepiej zaatakować go ze zdwojoną siłą. Właśnie w ten sposób działa nowość na rynku medycyny estetycznej, którą jest frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa. Sekretem jej efektywności jest właśnie jednoczesne mikronakłuwanie i podgrzewanie skóry za pomocą fal radiowych (oba zabiegi osobno zastały opisane powyżej). Takie podwójne zaatakowanie skóry w efekcie jest o wiele skuteczniejsze, niż wykonanie obu zabiegów oddzielnie, jeden po drugim. Głowica urządzenia do RF igłowej zakończona jest jednorazową nakładką wyposażoną w kilkadziesiąt mikroigieł. Kiedy przykładamy głowicę do skóry, igły wbijają się na zaprogramowaną głębokość, po czym wysyłany jest impuls elektromagnetyczny, który podgrzewa skórę. W ten sposób w przeciwieństwie do zwykłej radiofrekwencji, podgrzewana jest nie tyle powierzchnia skóry, lecz jej głębsze warstwy. Co więcej, bardzo dokładnie wiemy, na jakiej głębokości i z jaką temperaturą podgrzewana jest tkanka, bo to regulujemy. To wszystko sprawia, że zabieg jest niezwykle precyzyjny, efektywny i bezpieczny. Poza tym pobudzamy skórę nie tylko energią cieplną, ale też samym nakłuwaniem, które również aktywuje procesy regeneracyjne. Skracają się istniejące włókna kolagenowe, a w dłuższej perspektywie dochodzi do powstawania nowego kolagenu i skręcania jego włókien. Zmiany następują w sposób naturalny i stopniowy.  Efekt RF mikroigłowej w pełni widoczny jest około trzy miesiące po zabiegu. Aby uzyskać dobry efekt liftingu, najlepiej wykonać serię 2-3 zabiegów w miesięcznych odstępach.


Marek Wasiluk

Autor: Marek Wasiluk

Począwszy od 2008 roku związany jest również z medycyną estetyczną. Ukończył studia podyplomowe z medycyny estetycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a obecnie kontynuuje studia podyplomowe z medycyny estetycznej prowadzone przez Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej PTMEiAA. Poza tym jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Brał udział w opracowywaniu przez Towarzystwo programu certyfikacji lekarzy medycyny estetycznej. Ukończył również studia MBA.

Klinika Zdrowia Triclinium
Al. Komisji Edukacji Narodowej 47 lokal 13
02-777 Warszawa
www.marekwasiluk.pl

TAGI: ,

Dodaj komentarz