Kroniki łowców przygód, Bitwa o gród Sędziwoja

Bitwa o gród Sędziwoja

Kroniki łowców przygód, Bitwa o gród Sędziwoja

Czy dla ucznia szkoły podstawowej historia może być… niesamowicie wciągająca?
Wierzymy, że tak, zwłaszcza, jeśli na jej tle przedstawione zostaną niezwykłe przygody jego rówieśników.

„Kroniki Łowców Przygód” to historyczna seria przygodowa kierowana do dzieci i młodszej młodzieży w wieku 9–12 lat. Zauważyliśmy, że obecnie wśród propozycji książkowych skierowanych do tej grupy odbiorczej brakuje pozycji, które nie tylko porywałyby młodego czytelnika wartką akcją, ale jednocześnie niosły pozytywne wartości wychowawcze, patriotyczne i moralne, a także – poprzez  fascynujące tło historyczne – wzbudzały jego zainteresowanie wczesnymi dziejami naszego kraju.

Tom „Bitwa o gród Sędziwoja”, który nakładem Wydawnictwa Replika ukaże się już 24.04.2012 przeniesie młodego odbiorcę w fascynujący wiek X, gdzie pozna słowiańskiego woja, zbiega oraz księżniczkę Wikingów.

Autor „Kronik Łowców Przygód” jest pasjonatem średniowiecza i uczestnikiem grup rekonstrukcyjnych – dzięki jego doświadczeniu i staraniom cykl w niezwykle ciekawy i przystępny sposób ukazuje realia średniowieczne, zachęcając młodego czytelnika do dalszych poszukiwań.

„Bitwa o gród Sędziwoja”

Jest rok 999.
Cesarz niemiecki Otton III planuje pielgrzymkę do Gniezna, do grobu świętego Wojciecha. Spotkanie młodego władcy z księciem słowiańskim, Bolesławem, nie podoba się jednak wielu niemieckim możnym, na czele z potężnym grafem Ulrichem. Knuje on  niebezpieczny spisek, który ma nie dopuścić do zjazdu w Gnieźnie…

Na pomoc cesarskiemu posłańcowi niespodziewanie przychodzą Leszek, Janek oraz Dis. Młody woj ze słowiańskiego grodu Bnin, niemiecki zbieg i księżniczka Wikingów nawet nie przypuszczają, że losy osady i przyszłość zjazdu gnieźnieńskiego zależą teraz od ich odwagi i pomysłowości. A to dopiero początek największej przygody ich życia…

Z książki dowiecie się także, jak wypiekano podpłomyki, co to jest osiekaniec oraz dlaczego to nieprawda, że Wikingowie nosili hełmy z rogami.

Młodzieżowy cykl „Kroniki Łowców Przygód” porywa młodego czytelnika w fascynującą podróż w głąb czasu, splatając w oryginalną całość wartką akcję, ciekawych bohaterów i fascynujące tło historyczne.

Publikację patronatem medialnym objęli: dwutygodnik „Victor Junior”, Radio Merkury, portale: Dzieci Poznań, W Roli Mamy, Zabawkowicz.pl

Tytuł: Bitwa o gród Sędziwoja
Seria: Kroniki Łowców Przygód (t. 1)
Autor: Tomasz Kruczek
Premiera: 24.04.2012
ISBN:978-83-7674-152-9
EAN: 9788376741529
Stron: 268
Cena: 25,90 zł
Wydawnictwo Replika


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz