Kąpiel regenerująca
Kąpiel z zastosowaniem olejków eterycznych jest idealnym sposobem na odzyskanie sił witalnych, pobudzenie zmysłów i zrelaksowanie się po męczącym dniu. Jest również doskonałym pomysłem korzystania z dobroczynnych właściwości olejków.
Dzięki ciepłej kąpieli pory skóry otwierają się, ułatwiając wchłanianie cząsteczek aromatycznych. Aby cieszyć się wspaniałym aromaterapeutycznym rytuałem wystarczy kilka kropli specjalnie dobranych olejków eterycznych i odpowiedniego, rozpuszczalnego w wodzie nośnika, który nie będzie się pienił.
Dla wielu ludzi nie ma nic piękniejszego od relaksującej kąpieli aromaterapeutycznej. Przed użyciem olejków eterycznych w kąpieli trzeba jednak przeprowadzić próbę na zgięciu ręki, by sprawdzić reakcję na olejek. W tym celu należy nanieść na zgięcie ręki mieszankę kilku kropli olejku eterycznego i łyżeczkę oleju roślinnego. Jeśli skóra nie zareaguje w ciągu 24 godzin, olejek może być stosowany do kąpieli. „Aromaterapia – leksykon roślin leczniczych” Marion Romer
Składniki potrzebne do kąpieli regenerującej :
- mleko w proszku;
- miód bądź olej migdałowy lub kokosowy;
- olejek eteryczny kajeputowy;
- Olejek eteryczny drzewa różanego
Sposób przygotowania kąpieli regenerującej:
Do małej miseczki wsyp mleko w proszku, dodaj 1 łyżkę stołową miodu lub oleju kokosowego. Następnie wlej 6-8 kropli olejku eterycznego kajeputowego i 6-8 kropli olejku drzewa różanego. Dokładnie wymieszaj wszystkie składniki. Tak przyrządzoną mieszankę wlej do wanny napełnionej w dwóch trzecich wodą i energicznie wymieszaj. Temperatura kąpieli nie powinna przekraczać 38ºC. Zalecany czas zabiegu to 20 minut. Po kąpieli weź letni prysznic.
Działanie kąpieli regenerującej:
Dzięki zabiegowi z naturalnymi kosmetykami zrelaksujesz się, rozluźnisz obolałe mięśnie, a nawet pozbędziesz się drobnych dolegliwości takich jak katar. Tak przygotowaną kąpiel możesz stosować 2 razy w tygodniu.
Justyna Krzycka
Dodaj komentarz