Korekcja cieni i dołów pod oczami

Korekcja cieni i dołów pod oczami

Korekcja cieni i dołów pod oczami

Jednym z wielu doskwierających problemów są podkrążone oczy sprawiające wrażenie sińców, a także wgłębienia na wysokości brzegu oczodołu. Zmęczenie, przepracowanie, stres czy niezdrowy tryb życia nie są jedynymi czynnikami mającymi wpływ na powstawanie cieni pod oczami. Istotne są również uwarunkowany genetycznie.

Do głównych przyczyn posiadania cieni i dołów pod oczami można zaliczyć:

  • cienką skórą wokół oczu, przez którą prześwitują naczynia krwionośne lub mięśnie oka
  • widoczne małe poszerzone naczynia krwionośne w tym obszarze
  • zaburzenia pigmentowe np. na skutek nadmiernego opalania i braku ochrony oczu
  • głęboko osadzone gałki oczne
  • zapadniętą dolną powieka, tworzącą dół pod okiem
  • częstym problemem jest także tzw. dolina łez czyli bruzda biegnąca skośnie w dół począwszy od wewnętrznego kącika oka.

Wskazania do zabiegu korekcji cieni i dołów pod oczami:

Zabieg zalecany jest zarówno kobietom jak i mężczyznom, którym zarysowują się zagłębienia pod oczami. Najczęściej zwracamy na nie uwagę po 40 roku życia, ale nie zawsze wymagają one korekty.

W różnym wieku można zauważyć, że są one zbyt widoczne i zaczynają decydować o smutnym i starzejącym się wyrazie naszej twarzy. Ten moment jest najlepszy na podjęcie decyzji o ich korygowaniu.

Zabieg zaleca się także:

  • przy redukcji sińców i cieni pod oczami
  • zmniejszeniu wrażenia „podkrążonych oczu”
  • wypełnieniu „doliny łez”

Przeciwwskazania do zabiegu korekcji cieni i dołów pod oczami:

  • nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu, szczególnie na kwas hialuronowy
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym
  • skłonność do powstawania blizn przyrosłych
  • obecność na skórze ognisk zakażonych bakteriami
  • aktywna infekcja wirusem opryszczki
  • stany zapalne skóry
  • ciąża i karmienie piersią
  • młodzież poniżej 18 roku życia,
  • przebyte wcześniej zabiegi z wypełniaczami trwałymi w tym samym obszarze

Metody korekcji cieni i dołów pod oczami:

  • mezoterapia okolicy oczodołu preparatami z min. z nieusieciowanym kwasem hialuronowym
  • wypełnienie doliny łez preparatem usieciowanego kwas hialuronowego

Na czym polega zabieg korekcji cieni i dołów pod oczami:

Zabieg polega na wstrzykiwaniu do skóry kwasu hialuronowego w miejsce, gdzie tworzy się zagłębienie oczodołu pod okiem. Wstrzyknięcie może być wykonane za pomocą igły, wtedy potrzeba kilku nakłuć skóry w tym rejonie lub podaniem preparatu z jednego wkłucia za pomocą specjalnej elastycznej cieniutkiej kaniuli.

Niezależnie od tego, czy zastosujemy igłę, czy kaniulę, rezultaty zabiegu są takie same. Kaniula daje tylko większe szanse na uniknięcie siniaków w miejscu iniekcji. Podajemy zazwyczaj od 0,2 ml do 0,5 ml preparatu na każde oko, w zależności od wielkości i głębokości zagłębienia.

Po zakończeniu iniekcji preparat zawsze musi być przez lekarza odpowiednio rozmasowany w skórze.

Efekt zabiegu korekcji cieni i dołów pod oczami:

Bezpośrednio po zabiegu zagłębienia, jakie tworzą się pod oczami, spłycają się. Mniej widoczny jest cień, jaki tworzy się w obrębie oczodołu. Wygładzenie twarzy w tym obszarze od razu optycznie odmładza ją i nadaje jej bardziej wypoczęty wygląd.

Wstrzyknięty kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość co powoduje, że kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze bardziej widoczny. Przez pewien czas skóra stopniowo zagęszcza się, gdyż poza efektem zwiększenia objętości, kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu.

W końcowym efekcie uzyskujemy więc spłycenie zagłębienia, zmniejszenie zasinienia oraz zagęszczenie i ujędrnienie skóry w obszarze poddanym terapii.

Ile zabiegów należy wykonać, by uzyskać satysfakcjonujący efekt?

Osoby przed 40 rokiem życia zazwyczaj są usatysfakcjonowane po pierwszym zabiegu, podczas którego podaje się od 0,5 do 1 ml kwasu hialuronowego. W starszym wieku, gdy zagłębienia są głębsze, zazwyczaj efekt satysfakcjonujący uzyskiwany jest po drugim zabiegu, wykonanym po upływie 3-4 tygodni po pierwszym zabiegu.

Pulsacyjny masażer twarzy

Przy zabiegach mezoterapii wskazanych jest kilka zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych, a następnie 1 zabieg przypominający co 2-4 miesiące.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu korekcji cieni i dołów pod oczami:

Po 1-2 zabiegach efekt zazwyczaj utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Decyduje o tym wiek pacjenta, rodzaj zastosowanego preparatu oraz tryb życia i ogólna kondycja pacjenta. Palenie tytoniu bardzo przyspiesza utratę uzyskanego efektu.

Jak często należy powtarzać zabieg?

Zabieg należy powtarzać w zależności od czasu utrzymywania się satysfakcjonującego efektu co 6 – 12 miesięcy. Zazwyczaj kolejne zabiegi wymagają już mniejszych objętości preparatu.

Zalecenia po zabiegu korekcji cieni i dołów pod oczami:

Po zabiegu należy smarować skórę 2 razy dziennie kremem kojącym jednocześnie masując okolicę, gdzie został podany preparat. Jeżeli po zabiegu pojawiły się siniaki, można je smarować żelem przyspieszającym ich znikanie.

Gdy do kilku dni ustąpi zaczerwienienie, obrzęk i siniaki, można zaprzestać stosowania powyższych preparatów i powrócić do swojej regularnej pielęgnacji skóry.


Wiktor Wezgraj

Autor: Wiktor Wezgraj

Specjalista medycyny estetycznej. Skończył Akademię Medyczną w Lublinie w 2002 r. oraz podyplomowe studia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w 2012 r. uzyskując dyplom specjalisty medycyny estetycznej. Posiada liczne kursy i szkolenia ukończone w renomowanych ośrodkach medycyny estetycznej w całej Polsce. Podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach, kongresach i sympozjach poświęconych najnowszym odkryciom medycyny estetycznej oraz medycyny przeciwstarzeniowej.

logo_juvemedGabinet medycyny estetycznej Juvemed
tel. 602496665
20-468 Lublin ul. Kruczkowskiego 14
email: mail: wwezgraj@gmail.com
www.juvemed.pl

TAGI: ,

1 comment

Dodaj komentarz