Kołnierzyk typu bebe

Kołnierzyk typu bebe

Kołnierzyk typu bebe

Kołnierzyk typu bebe, czyli?

Kołnierzyk typu bebe, czyli uroczy, niewielki kołnierzyk o zaokrąglonych rogach, zwany też kołnierzem Piotrusia Pana. Historia powstania tego kołnierzyka sięga początku XX wieku, a za jego twórczynię uważa się aktorkę Maude Adams, która przygotowując się do odegrania w 1905 roku na Brodwayu roli Piotrusia Pana, brała również czynny udział w projektowaniu jego kostiumu. Charakterystyczny kołnierzyk szybko zyskał popularność i otrzymał nazwę Peter Pan collar. Dzisiejszy kołnierzyk bebe nieco różni się od swojego pierwowzoru, jest mniejszy i bardziej okrągły, ale obie nazwy – bebe i Piotruś Pan – używane są zamiennie.

Kołnierzyk typu bebe

Tunika sukienka z kołnierzykiem typu bebe 99 PLN www.jestesmodna.pl; Sukienka z krótkim rękawem 115 PLN www.yourstyle.pl; Kloszowana sukienka z kołnierzykiem typu bebe 129 PLN www.jestesmodna.pl

Ten kobiecy kołnierzyk rozkwit popularności miał w latach 50-tych i 60-tych, kiedy promowała go bardzo szczupła i wysoka ówczesna super modelka Twiggi.

W późniejszych latach również był obecny w codziennych strojach zwłaszcza małych dziewczynek. Wielu osobom zapewne też kojarzy się ze szkołą, gdyż biały, przypinany okrągły kołnierzyk był obowiązkowym elementem szkolnego fartuszka. Jako wielki hit powrócił do mody dzięki kolekcji Marca Jacobsa dla Louis Vuitton jesień/zima 2011 zainspirowanej latami 50-tymi. Obecny jest również w kolekcjach wiosna/lato 2012 wielu projektantów. Doceniły go również gwiazdy i celebrytki. Aktualnie ubrania wykończone kołnierzykiem bebe dostępne są w większości sklepów.

Komu do twarzy w kołnierzyku typu bebe?

Kołnierzyk bebe jest bardzo dziewczęcy, dodający uroku i niewinności. Doskonale podkreśli kobiecość i delikatne rysy twarzy. Doda uroku oraz elegancji. Odpowiedni dla pań o pociągłych rysach twarzy oraz drobnych sylwetkach. Wszystkie posiadaczki niewielkiego biustu mogą śmiało go nosić.

Kołnierzyk typu bebe

Koszula z okrągłym kołnierzykiem 75 PLN www.naia.pl

We współczesnej odsłonie kołnierzyki bebe mogą być wykonane z różnych materiałów m.in. sztucznego futra, filcu, koronki, satyny, skóry. Kołnierzyk może stanowić integralny element, wykończenie bluzki, sukienki, żakietu lub płaszcza, może być gładki lub na przykład w groszki. Jeśli zakładamy na bluzkę sweterek, koniecznie wyjmijmy kołnierzyk na wierzch. Prawdziwym jednak hitem są same kołnierzyki. To osobny dodatek, podobnie jak korale czy apaszki, który można łączyć z różnymi ubraniami, sukienkami, bluzeczkami, sweterkami. Jest doskonałym dodatkiem do każdego stroju. Zakładając kołnierzyk bebe do starej sukienki możesz ją przeobrazić w najmodniejszy strój tego sezonu. Kołnierzyk bebe ozdobiony koralikami, kamieniami czy cekinami z powodzeniem zastąpi korale czy kolię podczas uroczystych spotkań czy wieczornych wyjść.

Kołnierzyk typu bebe

Sukienka 349 PLN www.Aryton.pl; Kurtka 599 PLN www.Aryton.pl; Koszula 87.90 PLN www.clickfashion.pl

Kto powinien unikać kołnierzyka typu bebe?

Mimo urokliwości kołnierzyka bebe, nie każdemu on służy. Przede wszystkim optycznie skraca szyję, więc paniom o niezbyt długich szyjach, kołnierzyk ten dodatkowo ją skróci burząc proporcje sylwetki. Poza tym, ze względu na swój okrągły kształt, będzie potęgował okrągłe rysy twarzy, dlatego osoby o takim kształcie twarzy powinny unikać kołnierzyków bebe. Również posiadaczki dużych biustów i pełnych, krągłych kształtów nie będą dobrze się prezentować w tego typu kołnierzyku. Mały okrągły kołnierzyk może sprawić, że ich sylwetki będą wyglądały na jeszcze większe.

Dorota Szcześniak-Kosiorek
Doradca wizerunku i etykiety, Trener

W swojej pracy łączy zainteresowania savoir-vivre’em, psychologią wyglądu oraz wizerunkiem osób z ponad 10-letnim doświadczeniem w biznesie. Od kilku lat prowadzi szkolenia oraz doradza w zakresie: kompletowania garderoby, doboru kolorów i fasonów ubrań oraz kreowania profesjonalnego wizerunku osób w biznesie (dress code). Ponadto prowadzi zajęcia warsztatowe z etykiety biznesu oraz savoir-vivre’u przy stole. Ceniona za indywidualnie podejście, profesjonalizm, wyczucie, empatię, delikatność oraz dostosowywanie indywidualnych wskazówek wizerunkowych do typu urody i sylwetki, osobowości, pozycji zawodowej, branży i charakteru pracy.

Współpracuje z prasą, telewizją, rozgłośniami radiowymi oraz portalami internetowymi, jako ekspert ds. etykiety i wizerunku.

Dane kontaktowe firmy:
Doradca wizerunku i etykietyDSK Consulting
Doradztwo Szkolenia Konsultacje
Siedziba – Warszawa, pracujemy na terenie całej Polski
info@dskconsulting.pl
tel. +48 501 124 364
http://dskconsulting.pl


Dodaj komentarz