Koloryzacja włosów farbami ziołowymi

Koloryzacja włosów farbami ziołowymi

Koloryzacja włosów farbami ziołowymi

My, kobiety, uwielbiamy zmieniać swoje fryzury. Często decydujemy się na diametralne cięcia, zmiany koloru włosów czy uczesania. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu każdego dnia chcemy wyglądać inaczej.

Często decydujemy się na takie zmiany pod wpływem chwili, impulsu. Czujemy, że potrzebujemy coś w sobie zmienić, tylko dla siebie, dla własnego, dobrego samopoczucia i zmieniamy swój wygląd, nierzadko po prostu eksperymentując.

Decydując się na zmianę koloru włosów mamy do wyboru cały wachlarz różnego rodzaju preparatów służących do koloryzacji włosów – trwałej, półtrwałej, a nawet zmywalnej. Niekiedy taką decyzję podejmujemy dość pochopnie, nie do końca zdając sobie sprawę z tego, jakie konsekwencje dla naszych włosów niesie ich koloryzacja, zwłaszcza ta permanentna, całkowicie chemiczna.

Każdy zabieg chemiczny na włosach pozostawia na nich ślad i nie chodzi o nowy ich kolor. Często ich struktura zostaje zniszczona, a włosy z czasem stają się coraz bardziej przesuszone i matowe, zaczynają się łamać i wypadać w nadmiarze.

Nie oznacza to jednak, że mamy zaprzestać farbowania swoich kosmyków. Jednakże zanim znów weźmiesz do ręki farbę do włosów zastanów się czy to na pewno jest najlepszy produkt do uzyskania oczekiwanego efektu. Od jakiegoś czasu coraz bardziej popularne stają się farby ziołowe do włosów i być może to właśnie nimi powinnaś się zainteresować.

Czym są farby ziołowe?

Niewątpliwie farby ziołowe są alternatywą dla zwykłych farb służących do koloryzacji włosów. Nie są one jednak jeszcze tak powszechne i ogólnie dostępne, przynajmniej u nas, w Polsce. Od pewnego jednak czasu jest o nich coraz głośniej, dlatego też i my postanowiliśmy się zainteresować tym tematem. Być może taki sposób koloryzacji włosów będzie dla Ciebie i Twoich włosów bardziej korzystny, niż ten stosowany dotychczas.

Farby ziołowe przeznaczone do koloryzacji włosów są przede wszystkim naturalne. Od dawien dawna znane są dobroczynne działania ziół, a także kosmetyków produkowanych na ich składzie. Już w czasach starożytnych stosowano je do zmiany koloru włosów, więc dlaczego w dzisiejszych czasach miałyby one być mniej popularne?

Ziołowe farby do włosów są przede wszystkim łagodniejsze dla naszych włosów. Nie zawierają one tych wszystkich chemicznych substancji, które niewątpliwie niszczą strukturę włosów i sprawiają, że później bardzo trudno jest ją zregenerować.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej kobiet dbając o zdrowie swoich włosów decyduje się na stosowanie farb ziołowych i jest w pełni zadowolona z uzyskanego przy ich pomocy efektu koloryzacji.

Ziołowe farby do włosów dają nam możliwość wyboru, pomiędzy nimi, a zwykłymi chemicznymi preparatami do koloryzacji. Jednakże preparaty oparte na ziołach nie zawierają metali ciężkich, nie wymagają użycia tak dużej ilości wody utlenionej, która niszczy naturalny barwnik włosów melaninę i nie posiadają w swoim składzie niszczącego struktury włosów amoniaku. To wszystko zdaje się przemawiać za ich wyborem, przed którym staje każda kobieta pragnąca zmienić swój naturalny kolor włosów.

Zalety farb ziołowych

Farby ziołowe do włosów są produkowane z naturalnych wyciągów, które nie są szkodliwe dla włosów. Mają one nawet dobroczynny wpływ zarówno na same kosmyki, jak również na mieszki włosowe i skórę głowy, dlatego też są one polecane do koloryzacji.

Niewątpliwie ich największą zaletą jest to, że nie zawierają one w swoim składzie konserwantów, składników chemicznych, a przede wszystkim amoniaku. Ze względu na swój specyficzny skład nie wywołują one alergii skórnych, ani innych reakcji uczuleniowych, jak to ma miejsce w przypadku zwykłych preparatów przeznaczonych do koloryzacji włosów.

W farbach ziołowych możemy spotkać łupiny orzecha włoskiego, rumianek, korę dębu, a nawet rozmaryn. Działają one na włosy stopniowo uwalniając swój barwnik, dzięki czemu efekt koloryzacji jest w pełni naturalny. Uzyskany nowy kolor włosów jest również znacznie trwalszy i bardziej odporny na zmywanie, a przy tym pokrywa również wszystkie siwe włosy.

Takie farby nie niszczą struktury włosa, a nawet wręcz przeciwnie – chronią ją i wzmacniają. W większości bowiem zawierają one aloes, który dobroczynnie wpływa na nasze kosmyki. Dzięki ziołowej koloryzacji nie musimy już martwić się o to, że uzyskany kolor będzie sztucznie wyglądał, a włosy pozostaną suche, matowe i zniszczone.

Stosując ziołową koloryzację możesz być pewna, że Twoje kosmyki zyskają naturalny odcień, a włosy będą gładkie i miękkie w dotyku, lśniące i mocne. Dbając o zdrową kondycję i piękny wygląd swoich włosów warto jest wypróbować farbowania ziołowego, które niewątpliwie niesie ze sobą więcej korzyści, niż chemiczna koloryzacja włosów.


Agnieszka Obstawska

Autor: Agnieszka Obstawska

Stylista fryzur, specjalista trycholog Współpracę z Kliniką Handsome Men rozpoczęła w 2008 roku. Jak twierdzi „była to jedna z lepszych decyzji w jej karierze artystycznej, która umożliwia nieustanny rozwój zawodowy”. Pogłębia swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w szkoleniach prowadzonych przez profesjonalną, fryzjerską firmę Goldwell.

Klinika Handsome Men Ul. Jaśminowa 25
43-300 Bielsko-Biała
Tel. (33) 811 24 69
info@handsomemen.pl
Oddział
Ul. Naddnieprzańska 26
04-205 Warszawa
Tel. (22) 4 688 688
www.handsomemen.pl

TAGI: ,

2 komentarze

Dodaj komentarz