Jaśminowa moc w walce z rakiem

Jaśmin - nowotwory

Jaśminowa moc w walce z rakiem

Substancja zawarta w kwiecie jaśminu może być kluczem do efektywnej terapii leczenia raka.

Prof. Eliezer Flescher wraz z zespołem naukowców z Uniwersytetu z Tel Aviv, dzięki dziesięciu latom badań, opracowali nowy lek przeciwko rakowi, oparty na jasmonidzie metylowym – związku chemicznym zawartym w kwiatach jaśminu.

Pierwsze badania na organizmie ludzkim potwierdzają skuteczność, bezpieczeństwo i biodostępność preparatu opartego na substancji z kwiatu jaśminu.

Prof. Eliezer Flescher ma nadzieje że lek trafi na amerykański rynek farmaceutyczny w ciągu najbliższych czterech lat.

Przeważnie działania mające na celu wprowadzenie nowego leku na rynek trwają znaczne dłużej, lecz substancja zawarta w jaśminie ma tę przewagę, że dotychczas była szeroko wykorzystywana w przemyśle rolniczym i kosmetycznym, w związku z czym już dawno udowodniono jej nietoksyczność.

W ślad za prof. Flesherem ruszyło szereg naukowców. Obecnie nad antyrakotwórczymi właściwościami jasmonidu metylowego pracuje sześć zespołów badawczych.

 

Patrycja Błoch


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

TAGI: ,

Dodaj komentarz