Jak przygotować skórę przed latem?

Pielęgnacja włosów przed wiosną

Jak przygotować skórę przed latem?

Lato to piękny czas urlopów, ale jednocześnie ciężkie chwile dla naszej skóry. Gdy dużo przebywamy na świeżym powietrzu, czy też wylegujemy się na plaży jesteśmy narażeni na zwiększone o tej porze roku promieniowanie UVA i UVB, wzmożone działanie wiatru, a także szkodliwy wpływ słonej wody.

Jak przygotować skórę przed latem?

Nawet kiedy pracujemy w biurze, szkodzi nam wysuszone klimatyzacją powietrze, a promieniowanie UV przenika przez szyby. Aby skóra dobrze radziła sobie w takich sytuacjach, warto zadbać o jej kondycję już teraz.

Po pierwsze: Zadbaj o dodatkowe nawilżenie

Po zimie skóra jest zniszczona i często przesuszona, a przez to bardziej podatna na wszelkie uszkodzenia. Dlatego w pierwszej kolejności zadbajmy o jej odpowiednie nawilżenie. Pomoże picie większej ilości wody (mineralnej, nie źródlanej), codzienne stosowanie kremów nawilżających i natłuszczających, a w poważniejszych przypadkach odwodnienia skóry – kwas hialuronowy, podawany miejscowo.

Jak przygotować skórę przed latem?

Występuje on naturalnie w organizmie człowieka, dlatego jest bezpieczny i nie wywołuje reakcji alergicznych. Wiąże cząsteczki wody w skórze, odpowiadając za jej nawilżenie, a przez to powodując jej większą elastyczność i sprężystość.

W tym celu podczas zabiegu mezoterapii igłowej podaje się nieusieciowany kwas hialuronowy. Żeby dobrze nawilżyć skórę, potrzeba około 3-5 zabiegów. Efekty są widoczne natychmiast.

Po drugie: Odżywiaj, depiluj i usuń naczynka

Podczas pielęgnacji twarzy, nie można zapomnieć o dostarczeniu skórze odpowiednich składników odżywczych. Kosmetyki nawilżające i odżywiające powinny zawierać antyoksydanty, witaminę A, E i C, naturalne oleje roślinne oraz wyciągi z zielonej herbaty, które regenerują skórę, przywracając jej zdrowy wygląd.

Kilka tygodni przed urlopem to dobry czas na pozbycie się skórnych stanów zapalnych i odstawienie leków fotouczulających. Najpóźniej miesiąc przed ekspozycją na słońce warto skorzystać z depilacji laserowej nóg, pach czy okolic bikini.

Nie tylko zlikwidujemy tym nadmierne owłosienie, ale również zniwelujemy stany zapalne czy drobne krosteczki powstające w wyniku wrastających włosów. Warto też pozbyć się też na wykwitów trądzikowych.

Po zimie często pozostaje problem w postaci poszerzonych drobnych naczyń krwionośnych, szczególnie na twarzy. W takiej sytuacji polecane jest ich zamknięcie za pomocą lasera.

Latem nie powinno się poddawać żadnym zabiegom inwazyjnym, np. tym z użyciem lasera frakcyjnego, IPL czy mocnym peelingom chemicznym, ponieważ w okresie letnim promieniowanie UVA i UVB jest dużo większe, a w związku z tym rośnie ryzyko powstawania przebarwień pozabiegowych.

Po trzecie: Uodpornij na działanie promieni słonecznych

Wracając z urlopu, cieszymy się opaloną, złotą i pełną blasku cerą. Niestety, po jakimś czasie pojawiają się niechciane skutki promieniowania UV (plamy i przebarwienia posłoneczne, zmarszczki).

Dzieje się tak ponieważ wiele osób zapomina, iż stosowanie kosmetyków z filtrami nie ogranicza się do ich aplikacji tylko raz dziennie. Kosmetyki z filtrami powinniśmy stosować co kilka godzin, i to nie tylko opalając się w bikini.

Warto pamiętać, że cienkie ubranie nie chroni nas przed słońcem także w mieście. Np. siedząc w biurze przy szybie lub w samochodzie jesteśmy w niemal równym stopniu wystawieni na działanie szkodliwych promieni UV.

Dlatego codziennie, przed wyjściem z domu, zabezpieczajmy skórę kosmetykami z połączonymi filtrami: mineralnymi, które odbijają promienie UV oraz chemicznymi, które je wiążą. Pamiętajmy szczególnie o zabezpieczeniu twarzy, szyi, dekoltu i rąk.


Marek Wasiluk

Autor: Marek Wasiluk

Począwszy od 2008 roku związany jest również z medycyną estetyczną. Ukończył studia podyplomowe z medycyny estetycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a obecnie kontynuuje studia podyplomowe z medycyny estetycznej prowadzone przez Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej PTMEiAA. Poza tym jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Brał udział w opracowywaniu przez Towarzystwo programu certyfikacji lekarzy medycyny estetycznej. Ukończył również studia MBA.

Klinika Zdrowia Triclinium
Al. Komisji Edukacji Narodowej 47 lokal 13
02-777 Warszawa
www.marekwasiluk.pl

TAGI:

Dodaj komentarz