Jak dbać o włosy farbowane?

Jak dbać o włosy farbowane

Jak dbać o włosy farbowane?

Farbowanie pozwala nam radykalnie zmienić wygląd bądź też lekko odświeżyć kolor. Często nie kończy się na jednej farbie-eksperymentujemy z nowymi kolorami. Pod wpływem substancji koloryzujących łuski włosów odchylają się, aby umożliwić wniknięcie barwnika w głąb włosów. Po zabiegu zamykają się, niestety nie są już tak szczelnie ułożone jak wcześniej. Światło nie odbija się już tak dobrze jak przy włosach zdrowych. Nie ważne czy wykonujemy koloryzację w salonie czy też w domu, włosy i tak ulegają zniszczeniom. Dużo kobiet skarży się również, że zabarwienie zbyt często traci blask. Aby ograniczyć uszkodzenia oraz wydłużyć trwałość koloru zaproponujemy sposoby pielęgnacji. Kompleksowa regeneracji pomoże przywrócić blask włosom.

Więcej blasku

Po pierwsze należy skorzystać z salonowej regeneracji. Fryzjer dobierze odpowiedni zabieg. Efekt będzie widoczny po paru wizytach. Zniszczone, przesuszone końce dobrze jest podcinać po każdym farbowaniu lub co 6-8 tygodni. Jeśli mamy taką możliwość wybieramy farbę bez amoniaku- jest o wiele delikatniejsza dla włosów.

Po drugie dobór odpowiednich preparatów oraz aplikowanie ich jest istotne. Polecamy używanie produktów z serii do włosów farbowanych. Wszelkie maski, kremy są niezbędne. Powinniśmy wybierać takie, które zawierają wyciągi z łożysk zwierząt, keratynę, jedwab, ceramidy. Sprawdzają się także preparaty zakwaszające (są dołączane do farb). Nakładając odżywkę bądź maskę należy omijać skórę głowy, ponieważ powoduje to podrażnienia. Kosmetyki spłukujemy zimną wodą – zamyka to łuski włosów, zwiększa blask, ułatwia rozczesywanie. Gorąca je rozchyla, przez co włosy się puszą. Mokre włosy osuszamy ręcznikiem, nigdy nie trzemy – w ten sposób niszczymy je. Warto także używać mgiełki do tego typu włosów.

Aby odświeżyć kolor jasnych włosów powinniśmy używać preparatów zawierających rumianek. Kosmetyki mogą pojaśnić włosy, nadać ciekawe refleksy nie niszcząc kosmyków. Dla włosów ciemnych –  hennę. Zlikwiduje to problem płowiejących włosów. Dla miłośniczek intensywnych czerwieni sprawdzą się preparaty zawierające wyciągi z wiśni.

Radzimy ograniczyć użycie prostownicy, lokówki. Zabarwienie może stracić połysk. Ograniczmy także stosowanie preparatów stylizujących – wysuszają one kosmyki. Od czasu do czasu odpowiedni jest nabłyszczacz aplikowany na końce – pasma będą lśniły. Suszarka powinna być wzbogacona w funkcję jonizacji. Zapobiega puszeniu, wygładza, oraz działa antystatycznie.

Ochrona włosów farbowanych

Włosy farbowane w szczególności trzeba chronić przed promieniami UV, chlorowaną wodą. Jasne włosy niechronione stają się suche, ciemne natomiast uzyskują nieciekawe refleksy. Dobrym rozwiązaniem jest używanie nakrycia na głowę w słoneczne dni, a na basen zakupić czepek pływacki. Przed wyjściem z domu należy także spryskać włosy spray ochronnym chroniącym włosy przed promieniami UV.

Warto zmieniać kolor włosów. Co prawda koloryzacja niszczy włosy, ale także może pomóc w przypadku włosów przetłuszczających się. Gatunek tych włosów potrzebuje lekkiego „wysuszenia”. Jeśli będziemy rozsądnie korzystać z farbowania nie tylko poprawimy swój wygląd, ale również spowodujemy, że nie będą tak szybko traciły świeżość. Za pomocą kolorów możemy także pozornie zwiększyć lub zmniejszyć objętość – jasne zwiększają, a ciemne zmniejszają. Najgorzej znoszą farbowanie włosy suche, ale dzięki sposobom pielęgnacji, jakie przedstawiliśmy mogą bezpiecznie przechodzić proces chemiczny oraz wyglądać efektownie…


Agnieszka Obstawska

Autor: Agnieszka Obstawska

Stylista fryzur, specjalista trycholog Współpracę z Kliniką Handsome Men rozpoczęła w 2008 roku. Jak twierdzi „była to jedna z lepszych decyzji w jej karierze artystycznej, która umożliwia nieustanny rozwój zawodowy”. Pogłębia swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w szkoleniach prowadzonych przez profesjonalną, fryzjerską firmę Goldwell.

Klinika Handsome Men Ul. Jaśminowa 25
43-300 Bielsko-Biała
Tel. (33) 811 24 69
info@handsomemen.pl
Oddział
Ul. Naddnieprzańska 26
04-205 Warszawa
Tel. (22) 4 688 688
www.handsomemen.pl

TAGI:

Dodaj komentarz