II edycja projektu „Pełną Piersią”, czyli walka z nowotworem

Pełną Piersią, czyli walka z nowotworem

II edycja projektu „Pełną Piersią”, czyli walka z nowotworem

Już w najbliższy piątek o godzinie 10:00 w Klubie Studio mieszczącym się przy ulicy Budryka 4 – na Miasteczku Studenckim AGH, odbędzie się II edycja projektu „Pełną Piersią” zorganizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Akademii Górniczo-Hutniczej

w Krakowie.

Celem wydarzenia jest zaznajomienie studentek z tematem najczęściej występującego wśród kobiet nowotworu złośliwego jakim jest rak piersi, który każdego roku wykrywany jest u 12 tysięcy Polek.

W wyniku braku wiedzy, bagatelizowania badań kontrolnych i zabieganego trybu życia, prawie połowa z tych kobiet umiera zostawiając swoje rodziny i znajomych. Nowotwór nie wybiera –  wśród osób dotkniętych chorobą znajdują się również młode i pełne życia studentki, i to głównie do nich skierowana jest akcja.

„Pełną Piersią”
to wydarzenie, które pomaga budować świadomość zdrowotną poprzez profilaktykę i dostarczenie niezbędnej wiedzy przez specjalistów, którzy opracowali szereg wykładów, prelekcji i porad na temat raka piersi i raka szyjki macicy.

Jak przy każdych akcjach promocyjnych przygotowaliśmy wiele atrakcji. Uczestniczki będą miały możliwość wzięcia udziału w lekcjach tańca, badaniach cery, poradach stylistek, wizażystek, makijażystek oraz warsztatach sztuk walki.

Ponadto w trakcie trwania projektu rozlosujemy atrakcyjne nagrody. Wśród nich są bony na zabiegi kosmetyczne, warsztaty samoobrony, darmowe kosmetyki i masaże.

Pierwsza edycja projektu odniosła sukces i  pokazała, że zainteresowanie tą tematyką jest bardzo duże i tego typu wydarzenia muszą być kontynuowane. Jesteśmy pewni, że dzięki II edycji „Pełnej Piersi” dotrzemy do jeszcze większej liczby studentek, poszerzając ich wiedzę w zakresie profilaktyki zdrowotnej.

Przytaczając słowa Joanny Sałygi: „ (..) gdy zachorujesz, możesz wziąć chustkę i pomachać nią na do widzenia, albo założyć na łysą głowę i walczyć o życie (…)”


Dodaj komentarz