Homeopatia w walce z alergicznym nieżytem nosa

Wyniki badania klinicznego prowadzonego przez naukowców ze Strategic BioSciences i the Institute for Asthma and Allergy in Wheaton dowodzą, że homeopatyczny spray do nosa z dodatkiem substancji pozyskanej z papryki ostrej łagodzi objawy alergicznego nieżytu nosa.

Homeopatia w walce z alergicznym nieżytem nosa

Wyniki badania klinicznego prowadzonego przez naukowców ze Strategic BioSciences i the Institute for Asthma and Allergy in Wheaton dowodzą, że homeopatyczny spray do nosa z dodatkiem substancji pozyskanej z papryki ostrej Cayenne łagodzi objawy alergicznego nieżytu nosa.

Składnikiem czynnym homeopatycznego preparatu jest kapsaicyna – organiczny związek chemiczny, odpowiedzialny za ostry, piekący smak papryki. Związek ten jest alkaloidem  działającym na receptory bólu oraz błonę śluzową.

Alergiczny nieżyt nosa jest jedną z głównych przewlekłych chorób układu oddechowego dotyczącą ok. 30 % populacji na świecie. Szacuje się, że w Polsce na chorobę tą cierpi 25% społeczeństwa i liczba ta nadal rośnie.

W sezonie wiosenno-letnim alergiczny nieżyt nosa najczęściej powodowany jest przez pyłki roślin i zarodniki grzybów, natomiast w okresie jesienno-zimowym głównymi winowajcami są alergeny zwierząt i roztoczy kurzu domowego.

W badaniu nad skutecznością leku homeopatycznego w zwalczaniu objawów alergicznego kataru (katar sienny) brało udział 24 osoby z objawami  swędzenia nosa, kichania i wodnistego wycieku z nosa.

Pacjenci, którzy stosowali lek ze składnikiem pozyskanym z ostrej papryki doznali znacznego ustąpienia wszystkich męczących objawów alergicznych i zwiększenia komfortu życia.

Dr Martha White, prowadząca badania, podkreśla, że w przeciwieństwie do steroidowych leków stosowanych w alergicznym nieżycie nosa, ten lek jest  bezpiecznym, skutecznym i w 100% naturalnym środkiem dostępnym bez recepty.

Patrycja Błoch


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz