Gratulacje z okazji rozwodu! Jak znaleźć szczęście na nowej drodze życia

Gratulacje z okazji rozwodu! Jak znaleźć szczęście na nowej drodze życia

Gratulacje z okazji rozwodu! Jak znaleźć szczęście na nowej drodze życia

Książę z bajki zmienił się w ropuchę lub uciekł ze Śpiącą Królewną… I co teraz?

Czas wziąć się w garść i stawić czoła rzeczywistości. Amy Botwinick przekonuje, że rozwód może być początkiem nowego lepszego życia – z innym partnerem lub w pojedynkę. Opisuje perypetie rozwodowe szczerze i z poczuciem humoru, które pomaga przetrwać trudne chwile. Odwołuje się nie tylko do własnego doświadczenia, ale również do historii innych kobiet, które opowiedziały o swoim nieudanym małżeństwie. Podaje wiele cennych wskazówek, dotyczących między innymi wyboru odpowiedniego adwokata, podziału majątku, przebiegu procesu sądowego, a także ustalenia opieki nad dziećmi.
Ta książka pomoże Ci podjąć właściwe decyzje mające na względzie dobro wszystkich członków rodziny, także Twoje. Pomoże Ci dostrzec pozytywne aspekty zakończenia związku, natchnie nadzieją i da siłę potrzebną do zmierzenia się z nową rzeczywistością.
Jeśli masz dość użalania się nad sobą, uważasz, że zasługujesz na szczęście i jesteś przekonana, że w życiu czeka Cię wiele niesamowitych chwil, koniecznie ją przeczytaj!

Książka łączy w sobie cechy poradnika prawnego (w przystępnej formie) i  psychologicznego. Autorka koncentruje się nie tylko na samej sprawie rozwodowej jako takiej, ale sięga do doświadczeń związanych już z samą decyzją o podjęciu tego kroku; następnie, po zakończeniu procesu nie pozostawia czytelniczek samych sobie, ale pomaga ułożyć im dalsze, lepsze życie. Nie unika przy tym nawet najbardziej intymnych tematów, o których rozwódki wstydzą się mówić, ale które są dla nich bardzo ważne (np. kwestia zaspokojenia seksualnego samotnej kobiety). Atutem tej książki jest również fakt, że jej autorka przeżyła rozwód „na własnej skórze”. Porusza ona kwestie, o których z pewnością nie dowiemy się z innych tego typu poradników; jej porady dotyczą problemów, mogących wydawać się z pozoru błahymi, ale w prawdziwych życiowych sytuacjach okazują się niezwykle istotne dla rozwódek.

Fragment książki:

„Napisałam tę książkę, by pomóc innym kobietom. Będzie wam przydatna bez względu na to, przez który etap teraz przechodzicie. Konfrontacja ze sobą i z rzeczywistością może przytłaczać i paraliżować. Ten poradnik podsunie wam pomysły na to, jak zmniejszyć traumę rozwodową i zyskać bardziej obiektywne spojrzenie na sytuację. Pokażę wam, w jaki sposób zapanować nad szalejącymi emocjami, które w naturalny sposób pojawiają się przy okazji rozwodu. Mam nadzieję, że dzięki temu odzyskacie jasność myślenia i odwagę, by zrobić to, co konieczne, i wrócić na właściwy tor. Rozwód może wydawać się krwiożerczą bestią. Ale jest i dobra wiadomość. Problemy przeminą, a wy, przy odrobinie cierpliwości, znajdziecie wreszcie swoją drogę. Wybierzecie ją z wielu możliwości, które pojawią się na trasie tej niełatwej wyprawy”.

Amy Botwinick jest rozwiedzioną mamą dwóch synów. Mieszka w Boca Raton na Florydzie, gdzie właśnie odkrywa swoje szczęśliwe zakończenie. Od 12 lat pracuje jako kręgarka i nauczycielka w miejscowym college’u. Jej praca polega na tym, że słucha, uczy innych i pomaga im.

Prowadzi również stronę www.womenmovingon.com, za pośrednictwem której kobiety rozwodzące się mogą uzyskać porady prawne i psychologiczne.

Książkę i styl Amy cechuje niezwykła szczerość i bezpośredniość, które są efektem jej własnych doświadczeń.


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz