Gdy skóra brzucha zaczyna swędzieć

Gdy skóra brzucha zaczyna swędzieć

Gdy skóra brzucha zaczyna swędzieć

Wraz z powiększającym się  brzuszkiem możesz zacząć odczuwać swędzenie skóry podbrzusza, co ma związek z jej rozciąganiem.  By zminimalizować dolegliwości noś wygodną, nieobciskającą bawełnianą bieliznę i zadbaj o prawidłowe natłuszczenie skóry. Zrezygnuj z wszystkich perfumowanych kosmetyków, mogących dodatkowo podrażnić skórę i nasilić objawy. Najlepiej zastosuj balsamy o specjalnym przeznaczeniu dla kobiet w ciąży lub naturalne masło shea. Możesz również zastosować oliwkę nagietkową domowej roboty (przepis). Odpowiednie natłuszczenie i nawilżenie skóry brzucha, zwłaszcza zaraz po wyjściu z kąpieli, zminimalizuje objawy swędzenia i ryzyko powstania rozstępów.

Zadbaj również o odpowiednie odżywianie, które jest niezbędne dla prawidłowego rozwoju Twojego dziecka i przy okazji ma wpływ także na stan Twojej skóry. Najważniejsze, to by dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników. W związku z czym dieta musi być przede wszystkim zróżnicowana.

Korzystny wpływ na elastyczność skóry ma dieta obfitująca w pełnowartościowe białko oraz odpowiednie witaminy, mikro- i makroelementy. Prawidłowe odżywianie może poprawić czynności fibroplastów w wytwarzaniu silnego kolagenu. Dużą rolę odgrywa zwłaszcza pełnowartościowe białko, czyli takie, które zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy (białko pochodzenia zwierzęcego: mięso, jaja). W syntezie kolagenu bardzo ważna jest również wystarczająco duża dawka witaminy C, oraz witamin A, E, PP, B5 i pierwiastków takich jak: cynk, krzem, żelazo, miedź.

Fot. Meagan Wooley Attribution License

Patrycja Bydlińska


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz