Fryzury na Wielkanoc

Fryzury na Wielkanoc

Fryzury na Wielkanoc

Wielkanoc to czas szczególny. Czas, w którym gromadzimy się ze swoją najbliższą rodziną przy wspólnym stole i cieszymy nie tylko czasem wolnym od  pracy, ale przede wszystkim czasem radosnym, wiosennym, pełnym wyśmienitych potraw.

Wiosna i Wielkanoc to okazja jak najbardziej sprzyjająca ku temu, by zmienić coś w swojej fryzurze. Ta po zimie może nie wyglądać najlepiej, dlatego zadbaj o nią już teraz, zanim ostatnie śniegi na dobre znikną z powierzchni ziemi.

Odświeżenie fryzury po zimie

Zanim zaczniesz myśleć o zmianie fryzury na całkiem nową, zajmij się najpierw pielęgnacją swoich włosów. Po okresie zimowym mogą być szare, przesuszone, oklapnięte. Są pozbawione blasku i objętości, dlatego moment, w którym zdejmujemy czapkę i pokazujemy światu swoje nowe, wiosenne włosy, powinien być jak najbardziej spektakularny i odpowiednio zaaranżowany.

Przede wszystkim – odżyw swoje włosy od wewnątrz. Już dziś zacznij pić codziennie minimum 1,5 litra niegazowanej wody mineralnej. Możesz wspomagać organizm na przykład pijąc jedną lub dwie herbatki z liści pokrzywy dziennie. Taki napar wspaniale wzmacnia włosy i zawiera mnóstwo witamin, tak potrzebnych ich powrotowi do dobrej formy.

Płukanka z pokrzywy możesz też płukać swoje włosy po każdym myciu, by mniej się przetłuszczały i były lepiej odżywione. Oprócz picia dużych ilości płynów – szczególnie soków, herbatek ziołowych i wody mineralnej, dobrze jest także zadbać o swoje odżywianie. Jedz więc więcej ryb, jajek, kasz i roślin strączkowych – one zawierają wszelkie witaminy niezbędne do prawidłowego rozwoju włosa oraz wzmacniające jego strukturę.

Dobierz tez właściwy szampon i odzywkę do Twojego typu włosów, on pomoże Ci uporać się z codzienną pielęgnacją i stylizacją. Warto wspomnieć, że czasem przydatna bywa zmiana dotychczas używanych kosmetyków, na których składniki włos zdążył się już uodpornić. Wiosna i Wielkanoc to idealny moment, by takiej zmiany dokonać.

To także doskonały czas, by dokonać drastycznego cięcia na swojej fryzurze. Pamiętaj, że regularne podcinanie końcówek dobrze służy włosom – dodaje im objętości, sprawia, że są gładsze i lepiej się układają, a przede wszystkim pozwala odświeżyć nieco każdą fryzurę.

Fryzury idealne na Wielkanoc

Wielkanoc jest świętem typowo wiosennym, ciepłym i radosnym, dlatego gdy wybieramy się świętować w gronie rodziny ten wesoły dzień, sprawmy, by i nasza fryzura wyglądała radośnie i powodowała, że wiosna będzie czasem jeszcze piękniejszym.

W modzie od kilku lat są fryzury krótkie – idealne na wiosnę. To taki czas, gdy chętnie pokazujemy odsłoniętą szyję, uszy, w końcu nie musimy ich przecież zakrywać szalikiem i czapką, a fryzura ułożona misternie przed lustrem nie zostanie oklapnięta i zniszczona. Dlatego najlepszą propozycją na Wielkanoc są wszelkie asymetryczne, nieco zwariowane fryzury, pokazujące charakter ich właścicielki.

Ponieważ Wielkanoc jest świętem, które wymaga jednak nieco pokory i skromności, proponujemy kilka ciekawych fryzur, które idealnie nadają się zarówno na wizytę w kościele, jak i na obiad w gronie rodzinnym czy wiosenny spacer.

Wspaniale prezentuje się fryzura krótka, z dość mocno przystrzyżonym dołem i bujną górą – tak, by gęsta grzywka opadała na czoło. Grzywkę tę można modelować na różne sposoby, najlepiej zaś prezentuje się lekko zmierzwiona, opadająca dobrze wycieniowanymi kosmykami na oczy. Wspaniale wygląda taka fryzura w zestawieniu z bardzo jasnymi, platynowymi włosami.

A jeśli nie lubisz krótkich fryzur, podetnij tylko nieznacznie swoje długie pukle i sprawdź, jak będziesz wyglądać w kilku rodzajach fryzur. Najmodniejsze obecnie są te odsłaniające kark i szyję, wykonane z wszelkiego rodzaju francuskich warkoczy, ciasno uplecionych na głowie. Na przykład warkocz okalający głowę niczym wianek – jest to fryzura idealna na wiosnę, do kościoła, na wielkanocne śniadanie. Dodatkowym jej atutem są wspaniałe drobne fale, które uzyskasz po rozpleceniu warkocza.

Na wiosnę doskonałe są więc wszelkie asymetryczne, ostre cięcia, ale także łagodne fale i różne warkocze uzyskiwane na dłuższych włosach. Wszystko to, co pozwoli Ci wyglądać i czuć się romantycznie i kobieco. Jednak gdy mowa o zmianie fryzury na wiosnę, nie sposób nie wspomnieć o zmianie koloru. Jeśli dotąd nie zrobiłaś tego, koniecznie zafunduj sobie na Wielkanoc nowy kolor włosów.

Pozwoli on odświeżyć Twoją fryzurę i nadać jej innego wymiaru. Tak więc na przykład wspomniana fryzura z francuskim warkoczem „kłosem” plecionym dookoła głowy wyglądać może dość nudno. Nadanie takiej fryzurze rudego, intensywnego koloru sprawi, że fryzura ta będzie szalona i świeża.

Wiosną ciekawym, wręcz wskazanym pomysłem są różne dodatki do fryzur, dodające im witalności i świeżości – na przykład zielone, soczyste opaski do włosów, kokardki. Pozwolą one utrzymać fryzurę w ryzach, a przy okazji dodadzą wielkanocnej stylizacji nieco dziewczęcego wdzięku.

Gdy wybierasz się na grzeczny obiad w gronie rodziny, na pewno zachwycisz swoją babcię i starsze, ale też i młodsze pokolenie, związując swoje niesforne loki kolorową wstążką.

Pamiętaj, żeby zadbać nie tylko o to, by Twoja fryzura współgrała z resztą stylizacji, ale przede wszystkim, byś Ty dobrze się w niej czuła, by Twoja cera wyglądała lepiej, bardziej promiennie w nowym kolorze włosów, a odważna fryzura nie gorszyła wszystkich tych, z którymi będziesz spotykała się podczas świąt.

{module[886]}


Agnieszka Obstawska

Autor: Agnieszka Obstawska

Stylista fryzur, specjalista trycholog Współpracę z Kliniką Handsome Men rozpoczęła w 2008 roku. Jak twierdzi „była to jedna z lepszych decyzji w jej karierze artystycznej, która umożliwia nieustanny rozwój zawodowy”. Pogłębia swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w szkoleniach prowadzonych przez profesjonalną, fryzjerską firmę Goldwell.

Klinika Handsome Men Ul. Jaśminowa 25
43-300 Bielsko-Biała
Tel. (33) 811 24 69
info@handsomemen.pl
Oddział
Ul. Naddnieprzańska 26
04-205 Warszawa
Tel. (22) 4 688 688
www.handsomemen.pl

TAGI:

Dodaj komentarz