Fotodepilacja

Fotodepilacja

Fotodepilacja

Lato to czas odsłaniania ciała. W tym okresie bardziej niż podczas pozostałych pór roku dbamy o figurę i staramy się, aby skóra była zawsze gładka. Jednak im częściej usuwamy zbędne owłosienie przy pomocy zwykłej maszynki lub wosku, tym bardziej podrażniamy skórę, przez co zamierzony efekt staje się zupełnie odwrotny. Fotodepilacja pozwala raz na zawsze pozbyć się niechcianych włosów.

Współczesne kanony kobiecego piękna doprowadziły do kultu gładkiego ciała. Nic, więc dziwnego, że latem, kiedy jesteśmy zmuszeni pokazywać więcej niż zwykle, kobiety bardzo dużo uwagi podczas pielęgnacji swojej skóry, poświęcają na jej depilację. Niestety usuwanie zbędnego owłosienia bardzo często jest bolesnym albo czasochłonnym procesem.

Depilacja woskiem to metoda, która co prawda pozwala pozbyć się niechcianych włosów na około cztery tygodnie, ale jest za to dość bolesna i bardzo często powoduje podrażnienia.

Ponadto może powodować wrastanie włosów i związane z tym stany zapalne. Natomiast usuwanie problemu przy pomocy zwykłej maszynki do golenia lub kremów do depilacji może nie jest tak nieprzyjemne, ale za to daje krótkotrwałe efekty, przez co cały proces depilacji trzeba powtarzać co kilka dni.

Fotodepilacja to współcześnie najnowocześniejsza, bezbolesna i co najważniejsze najbardziej trwała metoda usuwania niechcianego owłosienia. Jednak nawet tego typu rozwiązanie miewa pewne wymogi.

Tradycyjne urządzenia do fotodepilacji działają na zasadzie: im ciemniejszy włos, tym większa skuteczność zabiegu. Dzieje się tak, ponieważ lasery i światło IPL uszkadzają mieszek włosowy oddziałując na melaninę włosa, przez to depilacja z ich wykorzystaniem będzie mało efektywna, jeśli jesteś bardzo jasną blondynką.

Inaczej jest w przypadku zabiegu E-Light wykorzystującego działanie światła IPL połączonego z radiofrekwencją, który jest efektywniejszy od zabiegów z użyciem samej energii świetlnej.

Fale radiowe intensyfikują i uzupełniają działanie fal świetlnych, przez co można uzyskać o wiele lepsze efekty przy znacznie niższym poziomie emitowanej do skóry energii. Takie działanie zmniejsza odczucia bólowe i metodę można stosować przez cały rok.

Przede wszystkim jednak zabieg E-Light umożliwia usuwanie każdego rodzaju włosów: jasnych i cienkich oraz grubych i czarnych, a ponadto można go stosować u wszystkich typów skóry. Dodatkowo, aby zminimalizować nieprzyjemne odczucia, urządzenie jest wyposażone w głowicę chłodzącą, która działa znieczulająco.

Ze względu na cykliczność wzrostu włosów nie jest możliwe usunięcie ich podczas jednej sesji. Dlatego zabiegi należy powtarzać. Program zabiegów jest ustalany indywidualnie w zależności od koloru skóry, włosa i osobniczej reakcji na zabiegi.

Ogólnie każdy zestaw sesji obejmuje od 5 do 8 zabiegów powtarzanych cyklicznie co 3 – 4 tygodnie. Metoda ta jest skuteczna i bezpieczna nawet w tak delikatnych miejscach jak twarz i okolice bikini.


Marek Wasiluk

Autor: Marek Wasiluk

Począwszy od 2008 roku związany jest również z medycyną estetyczną. Ukończył studia podyplomowe z medycyny estetycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a obecnie kontynuuje studia podyplomowe z medycyny estetycznej prowadzone przez Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej PTMEiAA. Poza tym jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Brał udział w opracowywaniu przez Towarzystwo programu certyfikacji lekarzy medycyny estetycznej. Ukończył również studia MBA.

Klinika Zdrowia Triclinium
Al. Komisji Edukacji Narodowej 47 lokal 13
02-777 Warszawa
www.marekwasiluk.pl

TAGI: ,

3 komentarze

Dodaj komentarz