Fascynująca podróż w świat prehistorii

Fascynująca podróż w świat prehistorii

Fascynująca podróż w świat prehistorii

Najnowsza książka z serii National Geographic KidsDinopedia – wyróżnia się spośród wszystkich wydanej do tej pory książek o dinozaurach. Stworzona specjalnie dla najmłodszych, pięknie ilustrowana, jest bogatym kompendium wiedzy na temat tych prehistorycznych zwierząt oraz czasów, w którym one żyły.

Dinopedia jest wspólnym dziełem pisarza Dona Lessema i rysownika Franco Tempesty. Lessem to autor ponad 60 książek  popularnonaukowych poświęconych głównie dinozaurom. Zamiłowaniu do tych zwierząt autor zawdzięcza swój pseudonim „Dino Don”. Lessem jest autorytetem w swojej dziedzinie – dzięki rozległej wiedzy na temat dinozaurów był on m.in. konsultantem podczas powstawania słynnego filmu Park Jurajski. Dinopedia została bogato zilustrowana przez Franco Tempestę – włoskiego rysownika i grafika. Szata graficzna książki odgrywa w przypadku najmłodszego czytelnika szczególnie ważną rolę – przykuwając jego uwagę, pomaga mu zapamiętywać i łączyć ze sobą fakty.

Książka prowadzi czytelnika przez kolejne okresy w dziejach Ziemi: trias, jurę, kredę.
W Dinopedii został opisany niemal każdy gatunek dinozaura, jaki kiedykolwiek odkryto.  Charakterystyki danego zwierzęcia zostały opracowane w najdrobniejszych szczegółach
i w oparciu o fachową literaturę. Będący częścią Dinopedii – Słownik dinozaurów, zapewnia szybki dostęp do najważniejszych informacji o danym zwierzęciu. Z pozostałych rozdziałów można dowiedzieć się, jak wyglądają badania nad dinozaurami, jakimi metodami badawczymi posługuje się w tym zakresie współczesna nauka oraz gdzie dokonano najbardziej spektakularnych znalezisk.

Dinopedia to solidne porcje informacji o dinozaurach. Przyjazna i atrakcyjna dla dzieci forma przedstawienia wiedzy, pozwala na jej przyswojenie w szybki i przyjemny sposób.

***
Don Lessem – jeden z najbardziej znanych popularyzatorów wiedzy na temat dinozaurów. Założyciel organizacji Dinosaur Society oraz Jurassic Foundation, zaangażowanych w zbieranie funduszy na rzecz badań nad dinozaurami. W uznaniu za działalność Lessema jednemu z gatunków dinozaurów nadano nazwę Lessemzaurusa.

Franco Tempesta – włoski rysownik i grafik.


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz