Farma dyń

Farma dyń

Farma dyń

W miniony weekend wraz z rodziną odwiedziliśmy farmę dyń w Powsinie. To niesamowita gratka nie tylko dla wszystkich fanów jesiennych ozdób z dyni oraz dyniowych potraw, ale także dla dzieci, które oprócz różnorodnych odmian dyń mogą zobaczyć również mini-zoo z owieczkami, świnką, królikami, gąskami i kurami. Ogromną atrakcją dla najmłodszych jest także labirynt ze snopków słomy oraz „dynia – olbrzym”.

Olbrzymia dynia

Farma dyń

Farma dyń

Kupujemy dynię

Kupując dynię warto sprawdzić, czy nie jest miękka i czy jest odpowiednio ciężka w stosunku do wielkości. Wybieramy okazy jędrne, nieuszkodzone i bez oznak pleśni.

Jak sprawdzić czy dynia jest dojrzała?

O tym, że dynia jest już dojrzała i gotowa do spożycia świadczy pusty, głuchy odgłos jaki wydaje gdy zapukamy w jej skorupę.

farma dyń

Farma dyń

Przechowywanie dyń

Dynie doskonale nadają się do przechowywania (niektóre odmiany przechowujemy do 6 miesięcy), dzięki czemu ich smakiem możemy delektować się nawet w środku zimy. Owoce długo zachowają się w dobrym stanie jeśli zapewnimy im odpowiednie warunki. Dynie przechowujemy w miejscu suchym, przewiewnym (nie składujemy dyń w formie pryzmy), chłodnym (temp. 10-15 stopni C) i zacienionym. Dynie ozdobne możemy przechowywać w temperaturze pokojowej.  Lepiej przechowują się dynie z dłuższym „ogonkiem”, od którego zaczyna się psucie rośliny. Dłuższy „ogonek” oddala w czasie proces gnicia dyni.

Farma dyń

Farma dyń

Farma dyń

Wycieczka na dyniową farmę to wspaniała okazja do korzystania z jesiennych promieni słońca  i podziwiania uroków pełnej cudownych barw polskiej złotej jesieni.

Złota polska jesień

 


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

TAGI: ,

Dodaj komentarz