Dziewczyna, która zniknęła – Alafair Burke

Dziewczyna, która zniknęła

Dziewczyna, która zniknęła – Alafair Burke

Po miesiącach bezowocnych poszukiwań Alice Humphrey wreszcie znajduje swoją wymarzoną posadę – będzie zarządzała nową galerią sztuki na Manhattanie. Galeria jest projektem anonimowego, bogatego i ekscentrycznego właściciela, a Alice – jak zapewnia jego przedstawiciel – ma ją prowadzić zupełnie samodzielnie. Przyjaciele dziewczyny sądzą, że to zbyt piękne, by mogło być prawdziwe, ale Alice widzi w tym znakomitą okazję, by wyjść z cienia sławnego ojca.

Pewnego poranka Alice odkrywa, że galeria nie istnieje, a pomieszczenia, w których się mieściła, są zupełnie puste, jakby niczego tutaj nigdy nie było. Na podłodze znajduje ciało Drew Campbella, mężczyzny, który ją zatrudnił. Wkrótce sama staje się obiektem zainteresowania policji.
Kiedy śledczy wykrywają związek pomiędzy galerią a pewną porwaną dziewczyną, Alice wie, że została wrobiona. Teraz musi to udowodnić. Poszukiwanie dowodów wciągnie ją w mroczny świat przestępczych interesów i zmusi do odkopania długo skrywanych sekretów jej rodziny… Sekretów, za które – być może –  zapłaci życiem.

Powieść przełożona na kilkanaście języków!
Trzyma w napięciu do ostatniej chwili!

 

O „Dziewczynie, która zginęła” napisali:

„Alafair Burke rozumie umysł przestępcy. »Dziewczyna, która zniknęła« to w pierwszej kolejności doskonała lekcja i świetna rozrywka. Mądra i inteligentna proza mądrej i inteligentnej autorki. Wyśmienite dialogi, intrygująca fabuła, zaskakująca pointa”
Nelson DeMille

„Do »Dziewczyny, która zniknęła« powinniśmy podchodzić bardzo ostrożnie. Niesamowicie wciągająca historia. Zakończenie pozostawi was bez tchu”
Karin Slaughter

Książkę patronatem medialnym objęli: Gildia.pl, QFANT, Carpe noctem, Oblicza kultury.


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz