Domowe specyfiki zapobiegające wypadaniu włosów

Domowe specyfiki zapobiegające wypadaniu włosów

Domowe specyfiki zapobiegające wypadaniu włosów

Zdrowe, lśniące, mocne włosy są marzeniem każdego z nas. Jednakże nie każdego hojnie w tej kwestii obdarzyła natura, dlatego jedni mają piękne włosy ot tak po prostu, a inni muszą włożyć mnóstwo pracy w utrzymanie swojej czupryny w idealnym stanie.

Pielęgnacja włosów zawsze wymaga poświęcenia czasu i stosowania odpowiednich kosmetyków w odpowiednich ilościach, tym bardziej jeśli borykamy się z problemem nadmiernego ich wypadania.

Niegdyś łysienie towarzyszyło jedynie mężczyznom w średnim wieku, u których hormony po prostu robiły swoje. W dzisiejszych czasach niestety ten problem często dotyczy również kobiet i to w różnym wieku.

Bez wątpienia jest to problem wstydliwy, który nierzadko spędza nam sen z powiek i sprawia, że często przyparci do muru decydujemy się na eksperymenty, które być może pomogą nam zachować włosy w dobrym stanie.

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele czynników może mieć wpływ na nadmierną utratę owłosienia głowy. Żyjemy w ciągłym biegu, nie dosypiamy, nie dojadamy, jesteśmy przemęczeni i w ciągłym stresie. To wszystko i wiele innych spraw nawarstwiających się na siebie niewątpliwie przyczynia się zarówno do pogorszenia naszego stanu zdrowia, a także osłabienia i wypadania włosów.

Domowe specyfiki zapobiegające wypadaniu włosów

Dlaczego łysiejemy?

Przyczyn nadmiernego wypadania włosów może być naprawdę bardzo wiele, przy czym wiele z nich jest zupełnie od nas niezależnych. Jednakże te, na które mamy wpływ, powinniśmy zmieniać, by nie popadać w kompleksy i nie zamartwiać się tym, że na naszej głowie każdego dnia jest coraz mniej włosów.

Najczęściej do przerzedzenia naszej czupryny przyczynia się nasz tryb życia, kiedy to jesteśmy wciąż w biegu, przemęczeni i zestresowani. Niewątpliwie również uboga w witaminy i składniki mineralne dieta przyczynia się do wypadania włosów w nadmiarze. Każdego dnia tracimy około 150 włosów i jest to stan całkowicie naturalny.

Jeśli jednak widzisz, że w Twoim przypadku włosów wypada więcej, a taka tendencja utrzymuje się przez dłuższy czas, trzeba reagować. Wówczas pomocna może okazać się wizyta u dermatologa lub trychologa, którzy potrafią zdiagnozować przyczynę wypadania włosów i zalecić odpowiednią kurację.

Przyczyny przerzedzenia włosów, które są od nas niezależne to przede wszystkim ciąża i okres poporodowy. Wówczas większość kobiet w nadmiarze traci włosy i jest to uwarunkowane zachodzącymi w ich organizmie zmianami hormonalnymi. Podobnie jest w przypadku przebytych chorób, które mogą wywołać taki stan. Wiele osób łysieje na skutek odziedziczonych genów, a w tym przypadku zaradzić się temu nie da.

Ze względu na fakt, że nadmierne wypadanie włosów przyczynia się do naszego złego samopoczucia, utraty pewności siebie i gorszej samooceny, warto jest zadbać o włosy w taki sposób, aby zapobiec dalszemu ich wypadaniu. Dlatego też my przedstawimy kilka domowych specyfików, które mogą być pomocne w walce z wypadającymi włosami.

Domowe specyfiki zapobiegające wypadaniu włosów

Wiele produktów, które mamy w swojej kuchni może się przydać do domowych kuracji zapobiegających wypadaniu włosów. Są to produkty naturalne, bogate w witaminy i minerały, które odżywią włosy, nawilżą je, poprawią ich kondycję i wzmocnią. Dzięki temu możesz uporać się z nadmiernym ich wypadaniem.

Pierwszym produktem są jaja kurze, które bogate są w witaminy i minerały. Wmasowując je w skórę głowy odżywiamy włosy przez cebulki, dlatego też z czasem stają się one mocniejsze i bardziej odporne na wypadanie. Z czarnej rzodkwi najlepiej jest wycisnąć sok, który następnie należy wetrzeć w skórę głowy. Dzięki temu cebulki włosowe powinny się szybciej regenerować, a to z kolei wpłynie na zmniejszenie ilości wypadanych włosów.

Czosnek nazywany jest naturalnym antybiotykiem, a w przypadku wypadających włosów może również okazać się bardzo pomocny. Dodatkowo wpływa on stymulująco na porost włosów. Rozgniecione główki czosnku należy wetrzeć w skórę głowy i pozostawić na około 15 minut, a następnie dobrze spłukać i umyć głowę szamponem.

Drożdże mogą być stosowane na dwa sposoby w przypadku, gdy nasza czupryna staje się coraz rzadsza. Pierwszym z nich jest mieszanka drożdżowa, którą należy pić, a drugim wcierki w skórę głowy. Najbardziej bogate w witaminy i minerały są drożdże używane w browarnictwie.

Na porost włosów polecany jest również tonik z bylicy, który także należy wcierać w skórę głowy. Podobnie działa na włosy tonik z tataraku, a także napar z pokrzywy i skrzypu polnego. Płukanki ziołowe i roślinne są niewątpliwie bogatym źródłem witamin i soli mineralnych, a ich dobroczynnego działania na włosy i skórę głowy nie sposób ocenić.

Jeśli Twoje włosy wypadają w nadmiarze, powinnaś również zadbać o zdrową, zbilansowaną dietę. Bardzo często bowiem bywa tak, że złe odżywianie prowadzi do pogorszenia się kondycji kosmyków i od tego trzeba zacząć. Dostarczając organizmowi cennych składników odżywczych zadbasz o wewnętrzne odżywianie włosów, które jest bardzo istotne dla ich prawidłowego wzrostu i dobrej kondycji.


Agnieszka Obstawska

Autor: Agnieszka Obstawska

Stylista fryzur, specjalista trycholog Współpracę z Kliniką Handsome Men rozpoczęła w 2008 roku. Jak twierdzi „była to jedna z lepszych decyzji w jej karierze artystycznej, która umożliwia nieustanny rozwój zawodowy”. Pogłębia swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w szkoleniach prowadzonych przez profesjonalną, fryzjerską firmę Goldwell.

Klinika Handsome Men Ul. Jaśminowa 25
43-300 Bielsko-Biała
Tel. (33) 811 24 69
info@handsomemen.pl
Oddział
Ul. Naddnieprzańska 26
04-205 Warszawa
Tel. (22) 4 688 688
www.handsomemen.pl

TAGI: ,

Dodaj komentarz