Domowe peelingi
Korzyści z wykonania peelingu są ogromne – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki skóra nabiera blasku, jest gładka i lekko zaróżowiona. Kosmetyk do zabiegu wykonać możemy w zaciszu własnego mieszkania, wykorzystując łatwo dostępne naturalne składniki.
Peeling ujędrniający z kawą
Peeling kawowy intensywnie pobudza krążenie, orzeźwia i ujędrnia (więcej informacji na temat właściwości kosmetycznych kofeiny znajdziesz »TUTAJ«). Nie można zapomnieć również o niezwykłym aromacie, który sam w sobie zachęca do wykonania zabiegu i dodaje energii. Dodatkową zaletą jest fakt, że do sporządzenia kosmetyku wykorzystać możemy fusy z wypitej wcześniej kawy – choć oczywiście jedna filiżanka nie wystarczy. W zależności do potrzebnej ilości kosmetyku mieszamy 5-8 łyżeczek fusów bądź zmielonej kawy z dowolnie wybranymi składnikami – oliwą z oliwek, oliwką dla dzieci bądź po prostu z żelem pod prysznic. Tak wykonaną mieszanką masujemy całe ciało, po czym dokładnie spłukujemy.
Peeling oczyszczający z solą lub cukrem
Na silnie zrogowaciałą skórę – przede wszystkim na łokciach, kolanach i piętach – szczególnie polecane są peelingi, których podstawowym składnikiem jest sól (obowiązkowo gruboziarnista) bądź cukier. Wybrany składnik możemy po prostu wmasowywać w wilgotną skórę podczas kąpieli bądź wymieszać z oliwą z oliwek i miodem. Sól lub cukier możemy dodać także do stosowanego żelu pod prysznic.
Peeling do twarzy z płatków owsianych
Peeling wykonany z płatków owsianych polecany jest do pielęgnacji delikatnej skóry twarzy, szyi i dekoltu, zwłaszcza przy cerze wrażliwej. Ze względu na łagodne działanie nie jest odpowiedni do zgrubiałej skóry stóp czy łokci. Do wyboru mamy kilka różnych przepisów. Najprostszy zaleca rozdrobnienie płatków i wymieszanie z jogurtem naturalnym. Równie skuteczny będzie peeling, w którym rozdrobnione płatki owsiane połączymy z miodem i sokiem cytryny. Wówczas nie tylko pozbędziemy się martwych komórek naskórka, ale i odżywimy skórę oraz delikatnie rozjaśnimy.
Peeling orzechowy do całego ciała
Peeling orzechowy jest bardzo uniwersalnym kosmetykiem – w zależności od grubości zmielonych orzechów możemy go stosować zarówno do twarzy, szyi i dekoltu, jak i dłoni, czy stóp. Zmielone orzechy dodajemy do żelu pod prysznic bądź kremu do twarzy czy rąk. Żel lub krem można zastąpić także mieszanką miodu i mleka – skóra stanie się niezwykle gładka, nawilżona i odżywiona. (gotowy peeling orzechowy do twarzy kupisz TUTAJ»)
Peeling kokosowy
Wiórki kokosowe popularnie stosowane w przemyśle cukierniczym z powodzeniem stosować można również w zabiegach kosmetycznych. Po wymieszaniu z jogurtem naturalnym tworzą delikatny peeling, który dodatkowo nawilża i regeneruje skórę. Z odżywczych właściwości miąższu kokosowego skorzystać można także, dodając olejek kokosowy do wyżej opisanych mikstur, wówczas rezygnujemy z oliwy z oliwek.
Peeling należy wykonywać regularnie, lecz nie częściej niż raz w tygodniu – wyjątek stanowią silnie zrogowaciałe pięty czy kolana – skóra bowiem musi mieć czas na regenerację i… nagromadzenie nowej warstwy obumarłych komórek. Gotowe, naturalne peelingi do twarzy i ciała kupisz w oily.pl
9 komentarzy